Rajd SardyniiRAJDYWRC

Lappi szybki na testowym – WRC Rajd Sardynii 2023

Esapekka Lappi i Janne Ferm zapowiadają dobre tempo w Rajdzie Sardynii, uzyskując najlepszy rezultat na odcinku testowym szóstej rundy sezonu WRC 2023.

Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe zanotowali drugi wynik na shakedownie, tracąc do swoich zespołowych partnerów z Hyundaia dokładnie 0,6 sekundy po najlepszych przejazdach obu załóg. Czołową trójkę uzupełniają Sebastien Ogier i Vincent Landais, dla których będzie to czwarty występ w tym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Wybrane dla Ciebie

Pierre-Louis Loubet i Nicolas Gilsoul na swoim drugim przejeździe uzyskali wynik na poziomie 1:47.1, co dało francusko-belgijskiej załodze M-Sportu miejsce czwarte. Dani Sordo i Candido Carrera meldują się na piątej pozycji podczas odcinka testowego przed WRC Rajdem Sardynii.

Wśród polskich załóg najwyżej uplasowali się Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy uzyskali 23. miejsce, co przekłada się na 11. pozycję w stawce WRC2. Ten duet pokonał trasę odcinka testowego tylko raz, podobnie jak Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy notują 26. pozycję w WRC2. Daniel Chwist i Kamil Heller dwukrotnie pokonali odcinek testowy, co przyniosło im 29. rezultat w WRC2.