F1GP MeksykuGP Meksyku 2021

Verstappen przybliżył się do zdobycia tytułu podczas meksykańskiej fiesty! – Wyścig o GP Meksyku 2021

Verstappen przybliżył się do zdobycia tytułu podczas meksykańskiej fiesty! – Wyścig o GP Meksyku 2021

Dzisiejszy wyścig był prawdziwym wyzwaniem dla ekipy Red Bulla. Wczorajszy dzień nie był zbyt udany dla zespołu z Austrii, ponieważ pierwszy rząd zajęli kierowcy Mercedesa. Jednak w motorsporcie najważniejsze jest, aby być jak najwyżej w wyścigu. Jak potoczył się wyścig o GP Meksyku? Zapraszamy na podsumowanie wyścigu!

Chaos na starcie! Bottas spadł z P1 na P20

Start okazał się niezbyt szczęśliwy dla zespołu Mercedesa. Max Verstappen zaliczył bardzo dobry start i dzięki bardzo późnemu dohamowaniu wyprzedził startujących przed nim kierowców Mercedesa. Nieco gorszy start zaliczył… Valtteri Bottas. Jeszcze na prostej start-meta stracił dwie pozycje na rzecz Verstappena i Hamiltona. Potem natomiast doszło do bardzo przykrego w skutkach incydentu. Daniel Ricciardo nieco przestrzelił hamowanie do zakrętu nr 1 i wjechał w tył bolidu Valtteriego Bottasa, który obrócił się i spadł na sam koniec stawki.

Dodatkowo w wyniku incydentów na pierwszym okrążeniu z wyścigu odpadli Yuki Tsunoda i Mick Schumacher.

Fantastyczne tempo Verstappena i naciskający Perez

Red Bull zdecydowanie przejął kontrolę nad tym wyścigiem po nieudanej sobocie. Max Vertsappen dzięki bardzo dobremu tempu uciekł szybko na kilka sekund Lewisowi Hamiltonowi, a Perez dzięki dobremu dbaniu o opony trzymał się przez pierwszy stint bardzo blisko siedmiokrotnego mistrza świata, który został zmuszony przedwcześnie zjechać na swój pit stop w celu uniknięcia podcięcia strategii. To się udało, ale nie na długo…

Bardzo słabe tempo Williamsa

Kierowcy Williamsa we wczorajszych kwalifikacjach mieli zadowalające tempo, natomiast dzisiejszy wyścig odmienił zupełnie sytuację. Pomimo tego, że Russell wystartował świetnie i jechał na 9 pozycji, wyścig zakończył jedynie przed Latifim i Mazepinem. Nie jest to dobry prognostyk dla tego zespołu tym bardziej, że ich najwięksi rywale w tym sezonie zaczynają mieć coraz lepsze tempo.

Wydłużony pit stop Pereza zapewnił szaloną końcówkę!

Sergio Perez po zjeździe Hamiltona pozostał jeszcze długo na torze tylko po to, by podczas drugiego stintu mieć dużo świeższe i szybsze opony.

Taktyka Red Bulla okazała się słuszna, ponieważ Perez jeszcze przed okrążeniem nr 60 był już na tylnym skrzydle Lewisa Hamiltona. Przez ostatnie okrążenia starał się do niego jak najbardziej zbliżyć, ale ostatecznie nie udało się wyprzedzić siedmiokrotnego mistrza świata, który w bardzo inteligentny sposób obronił się przed nacierającym Meksykaninem. Tutejsi kibice jednak nie mają powodu do płaczu, ponieważ Sergio zakończył wyścig na trzeciej pozycji.

Verstappen wygrywa i przybliża się do mistrzostwa!

Max Verstappen wygrał wyścig w Meksyku w imponujący sposób, dojeżdżając blisko 20 sekund przed drugim kierowcą. Oznacza to, że końcowka sezonu może rozegrać się pod ich dyktando. Mercedes w tym momencie ma jedynie jeden element, którym może zagrozić kierowcom Red Bulla – bardzo mocny silnik. Może on się przydać na szybkich torach, takich jak chociażby tor w Jeddah. Nie mniej to Verstappen i Red Bull są w tym momencie faworytami do zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Valtteri Bottas pod koniec wyścigu zjechał na pit stop po nowe, świeże opony i przejechał najszybsze okrążenie zabierając jeden punkt Maxowi Verstappenowi.

Wyniki wyścigu o GP Meksyku

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *