F1GP BahrajnuGP Bahrajnu 2020

Vasseur: „Kubica miał imponujące tempo, dostanie też szansę w Abu Dhabi”

Vasseur: „Kubica miał imponujące tempo, dostanie też szansę w Abu Dhabi”

Robert Kubica pojechał dzisiaj bardzo solidnie podczas pierwszego treningu, nie tylko wykręcając 13 czas podczas tej sesji, ale wykonał również kawał dobrej roboty i wykonał cały plan jazd, który otrzymał. Choć warunki nie były optymalne, a nawierzchnia dość śliska. Warto też dodać fakt, że Polak wsiadł do samochodu F1 po raz pierwszy od sierpnia, gdzie jeździł na torze w Silverstone.

Oto, co powiedział Polak po dzisiejszych zmaganiach:

„Minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz jechałem samochodem F1, ponieważ w międzyczasie jeździłem w DTM, więc kluczowe było natychmiastowe wyczucie samochodu i pewność siebie. Poszło dobrze, szybko cofnąłem się z przyzwyczajeniem do jazdy tymi samochodami i czułem się całkiem swobodnie. Ogólnie była to dobra sesja, zakończyliśmy pełny program, więc jesteśmy zadowoleni z przebiegu dnia. Miło jest wrócić do samochodu i pracować z zespołem: miałem kilka jasnych wskazówek dla inżynierów i było wiele informacji, które mogłem przekazać zespołowi. Mamy nadzieję, że uda nam się maksymalnie wykorzystać ten weekend, tak jak w kilku ostatnich wyścigach, i wykorzystać nadarzające się okazje ”.

Szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN również jest bardzo zadowolony z postawy Polaka w dzisiejszym treningu. Powiedział, że Kubica jest bardzo pomocny w aspektach technicznych. Ogłosił też, że Robert weźmie udział w treningu przed GP Abu Dhabi oraz posezonowych testach:

„Robert dziś wykonał świetną robotę, między innymi dobrze analizując sytuacje techniczną oraz miał imponujące tempo. Moge już ogłosić, że w Abu Dhabi weźmie udział w pierwszym treningu oraz dostanie przynajmniej jeden dzień w C39 podczas testów posezonowych.”

Wygląda więc na to, że Robert do końca sezonu będzie miał okazję pokazać, że jest szybki oraz jego know-how może przydać się zespołowi w kolejnym sezonie. Jest to o tyle istotne, że Robert cały czas szuka rozwiązania na przyszły rok, a pozostanie w F1 choćby w roli kierowcy testowego będzie dobrym ruchem z jego strony.

Źródło: Mikołaj Sokół, Informacja prasowa Alfa Romeo Racing Orlen

 

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *