F1

Tost wróży Tsunodzie dobre wyniki i… kilka kraks

Tost wróży Tsunodzie dobre wyniki i… kilka kraks

Szefowie zespołów z reguły wychwalają swoich nowych podopiecznych przed startem sezonu. Franz Tost nie należy jednak do tej grupy, która przedstawia rzeczywistość w nazbyt różowych barwach. Prowadzący team AlphaTauri przyznał niedawno, że spodziewa się, iż Yuki Tsunoda zaliczy kilka wpadek podczas swojego debiutanckiego sezonu.

Nie oznacza to jednak, że nie wierzy on w Japończyka. Wręcz przeciwnie, uważa, że Tsunoda jest w stanie uczyć się na tyle szybko, aby jeszcze w 2021 roku pokazać się w Formule 1 z dobrej strony.

Franz Tost

Spodziewamy się, że jego ścieżka rozwoju będzie stroma, więc powinien być w stanie dość szybko osiągać dobre wyniki.

Oczywiście, będzie miał kilka kraks, to część procesu uczenia się. To, co jest niezwykłe w jego jeździe, to jednak kontrola nad samochodem, solidność na dohamowaniach i prędkość w szybkich zakrętach. Jeśli będzie nadal uczył się wszystkiego, tak jak robił to na Imoli i w Abu Dhabi, to jestem pewien, że zobaczymy kilka fantastycznych wyścigów.

Partnerem debiutującego Tsunody będzie Pierre Gasly. Dla Francuza będzie to już czwarty pełny sezon w Formule 1. Tost zwrócił uwagę na to, że jego doświadczenie będzie bardzo cenne dla młodego Japończyka. Porównywanie i uczenie się od silnego partnera z zespołu będzie szczególnie ważne na zupełnie nowych dla kierowcy torach.

Franz Tost

Pierre jest kierowcą o bardzo wysokich umiejętnościach i doświadczeniu, które pozwala mu być liderem tej ekipy. Każdy kierowca porównuje się ze swoim kolegą z zespołu, więc im lepszy jest ten drugi, tym bardziej jest się zmuszonym do samodoskonalenia.

Yuki może wiele nauczyć się od Pierre’a we wszystkich aspektach. Od porównywania czasów okrążeń przez linie jazdy, do ustawień bolidu – to wszystko jest bardzo ważne. Szczególnie na tych torach, które będą dla Yuki’ego nowe. Jeśli masz doświadczonego i silnego kolegę z zespołu, możesz porównać wiele różnych parametrów, które pomogą ci w poprawieniu swoich własnych wyników.


Źródło informacji: Racefans.net

Więcej o Formule 1 przeczytacie tutaj: „KLIK!

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *