F1

Tor Zandvoort oficjalnie w Formule 1!

Tor Zandvoort oficjalnie w Formule 1!

Stało się to, o czym głośno rozmawiano już od jakiegoś czasu. Grand Prix Holandii na torze Zandvoort pojawi się w Formule 1 w 2020 roku. Wyścig w ojczyźnie Maxa Verstappena będzie miał miejsce w Mistrzostwach Świata przez co najmniej 3 lata. Heineken zostanie tytularnym sponsorem imprezy. Tor ma swoją wieloletnią historię w Królowej Sportów Motorowych. W najbliższych miesiącach władze przebudują i unowocześnią infrastrukturę oraz sam tor, aby spełnić wymagania i standardy FIA dla organizatorów rund Mistrzostw Świata. Wyścig w 2020 roku będzie 31 Grand Prix Holandii jako runda mistrzowska w historii. Pierwszy raz odbył się w 1952 i wygrał go Alberto Ascari za kierownicą Ferrari. Ostatni raz F1 ścigała się tam w 1985 roku.

 

Chase Carey – CEO F1

„Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić, że Formuła 1 wraca do Holandii, na tor Zandvoort. Od początku naszego zaangażowania w F1 postawiliśmy sobie za cel organizację wyścigów w nowych miejscach, ale także z szacunkiem dla korzeni tego sportu w Europie. W przyszłym sezonie będziemy mieli nowy tor uliczny w wietnamskim Hanoi, a także powrót Zandvoort po 35-letniej przerwie. W ostatnich latach zauważyliśmy rosnące zainteresowanie Formułą 1 w Holandii, głównie za sprawą poparcia dla utalentowanego Maxa Verstappena. Widzieliśmy pomarańczowe kolory na wielu wyścigach. Nie mamy więc wątpliwości co do tego, jaki kolor będzie dominujący w przyszłorocznym wyścigu.”

Jean Todt – Prezydent FIA

„Cieszę się, że Zandvoort będzie częścią kalendarza Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2020 roku. Jestem wdzięczny wszystkim za ciężką pracę nad przywróceniem Holandii do F1. To tor z długą i imponującą historią, a także wielkie wyzwanie dla kierowców. Popularność Maxa Verstappena z pewnością przyciągnie też bardzo wielu kibiców na trybuny. Obecnie potrzebne jest wiele przygotowań, aby doprowadzić tor do standardów bezpieczeństwa niezbędnych do organizowania rundy Mistrzostw Świata F1. Będziemy nad tym pracować razem.”

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close