AKTUALNOŚCI F1F1

The Sun: Lewis Hamilton może zostać na 3 lata w Mercedesie za 120 mln funtów!

The Sun: Lewis Hamilton może zostać na 3 lata w Mercedesie za 120 mln funtów!

Saga z podpisaniem kontraktu przez Lewisa Hamiltona zdaje się nie mieć końca. Ola Kallenius podczas GP Austrii zapowiadał, że jego kierowcy zostają na kolejny sezon co zostało potwierdzone niedługo później, kiedy zespół z Brackley poinformował, że Valtteri Bottas podpisał umowę na 2021 rok z Mercedesem. Ciągle jednak niewiadomą jest to, czy w zespole zostanie Lewis Hamilton chociaż jest to raczej kwestia czasu albo pieniędzy, ponieważ w innych zespołach, szczególnie z góry stawki, ciężko szukać miejsca.

Sam zainteresowany mówi, że dobrze czuje się w otoczeniu Mercedesa i chciałby zostać w tym zespole:

„Bardzo chciałbym zostać” – powiedział Hamilton. „Czuję, że mamy tu jeszcze dużo do zrobienia. Tak naprawdę to dopiero zaczęliśmy.” – powiedział Lewis o jego planach

Chcę naciskać, abyśmy byli odpowiedzialni jako sport (czyli F1), aby zdać sobie sprawę, że musimy stawić czoła problemom praw człowieka, które występują w krajach, do których jedziemy, a nie ignorować je. Chcę spróbować i zobaczyć, czy mogę być częścią tego, przynajmniej w początkowej fazie, trochę dłużej” – powiedział.

Teraz Lewis zarabia 40 milionów funtów rocznie (72,2 miliona dolarów australijskich), a SunSport donosi, że Hamilton może rozliczać się z tą samą roczną pensją z powodu cięcia kosztów i limitu kosztów F1, który zostanie wprowadzony w przyszłym roku.

Publikacja informuje, że transakcja ma być warta 120 milionów funtów (216,6 miliona dolarów australijskich) a kontrakt ma trwać trzy lata, co doprowadzi Hamiltona do zaledwie kilku dni przed jego 39. urodzinami.

Wolff, którego przyszłość w Mercedesie nie została jeszcze ustalona, powiedział w poniedziałek, że rozmowy o kontrakcie rozpoczną się już w tym tygodniu:

„Damy mu kilka dni, a potem porozmawiamy o tym” – powiedział.

Nasze stosunki wykraczają daleko poza interesy, są to przyjaźń i zaufanie. Ten jeden dzień negocjacji to coś, czego nie lubimy, ponieważ jest to jedyny czas, w którym nie mamy wspólnych celów. Najlepsza oferta to taka, w której obie strony nie są w pełni usatysfakcjonowane ”.

Wygląda więc na to, że Mercedes zrobi wiele, by zachować 7-krotnego mistrza świata w swoich szeregach. Jednak nie będą mogli zaproponować mu niebotycznej kwoty, ponieważ w związku z czasami w których się znaleźliśmy trzeba myśleć o cięciu kosztów a kontrakt powyżej 40 mln funtów na rok byłby zbyt dużym obciążeniem nawet dla tak wielkiego zespołu, jakim jest Mercedes. Lewis też nie ma zbyt wielu opcji, ponieważ na 2021 rok zostało już bardzo mało miejsc do obsadzenia a zespół z Brackley może mu zaproponować konkurencyjny sprzęt w którym może walczyć o mistrzostwo świata.

Źródło: FOX Sports

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *