AKTUALNOŚCI F1F1

Tatiana Calderón kierowcą testowym Alfa Romeo!

Alfa Romeo Racing ogłosiła, że w 2019 roku zespół będzie kontynuował współpracę z Tatianą Calderón, która będzie kierowcą testowym.

Po swoim debiucie za kierownicą Formuły 1 w Meksyku w 2018 roku, kilka tygodni później Kolumbijka zakończyła kolejne pełne dwa dni testowe na torze Fiorano. Swoim zaangażowaniem Tatiana wywarła wrażenie na zespole, a w 2019 roku będzie ona pracowała nad rozwojem swoich umiejętności, pokonując wiele kilometrów za kierownicą samochodu Formuły 1.

Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG:

“Mamy zaszczyt ogłosić, że będziemy kontynuowali naszą współpracę z Tatianą Calderón, jako kierowcą testowym. Zespół jest pod wrażeniem zaangażowania Tatiany, jej wytrwałości oraz umiejętności. Kiedy otrzymała szansę poprowadzenia bolidu Formuły 1, zaprezentowała dobre osiągi i udowodniła, że jest wartościowym członkiem ekipy. Wspólnie będziemy pracowali nad rozwojem umiejętności Tatiany w ramach projektu Alfa Romeo Racing”.

Tatiana Calderón, kierowca testowy Alfa Romeo Racing:

„Cieszę się, że mogę kontynuować współpracę z Alfą Romeo. Zespół wykonał fantastyczną pracę w ostatnich miesiącach, praca z tak doświadczonymi ludźmi jest zaszczytem. To oni stworzyli mi szansę jazdy samochodem F1 i cieszę się, że jestem częścią teamu. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wiele wspólnie osiągniemy. Chcę podziękować Frédericowi Vasseurowi i Alfa Romeo Racing, że we mnie uwierzyli i, że kontynuujemy tę podróż razem”.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Close
Close