F1

Szafnauer: „Nasz skład to idealna mieszanka doświadczenia i surowego talentu”

Szafnauer: „Nasz skład to idealna mieszanka doświadczenia i surowego talentu”

Wraz z początkiem roku 2021 w Silverstone zaszły dawno zapowiadane zmiany. Sprzed fabryki zniknął napis informujący, że wjeżdżamy do królestwa Racing Point. Pojawił się za to nowiusieńki, z logiem Astona Martina. W mediach społecznościowych przestało już być różowo. Od teraz kolorem tej ekipy będzie zieleń. Na tym jednak nie koniec zmian. Od tego sezonu gwiazdą zespołu ma być czterokrotny mistrz świata, który z pewnością będzie chciał odbudować tu swoją reputację.

Otmar Szafnauer opowiedział o tym, jak w jego oczach wygląda przyszłość Aston Martin Cognizant F1 Team. Szef teamu jest przekonany, że jego ludzie uczynią brytyjską markę dumną z powrotu do Formuły 1.

Minął prawie rok od czasu, kiedy ujawniliśmy, że ta ikona motoryzacji powróci do Formuły 1. Reprezentowanie takiej marki to ogromny przywilej dla każdego członka zespołu. Może to zabrzmieć dziwnie, ale od trzydziestu lat bierzemy udział w wyścigach, pod różnymi nazwami, wygrywając wyścigi i zdobywając podia – często pomimo nikłych szans. Zdobyliśmy dzięki temu zasłużoną reputację, jesteśmy więc pewni, że możemy przynieść dumę Astonowi Martinowi już na samym początku tej przygody.

Ekipa, która znajduje się obecnie pod wodzą Szafnauera kilkakrotnie zmieniała swoja nazwę i właścicieli. Gdy konsorcjum banków, na czele z Lawrenc’em Strollem przejmowało ją trzy lata temu, groził jej upadek. Teraz wygląda na to, że, wreszcie odpowiednio doinwestowana, może czuć się bezpieczna.

Z nową nazwą, zaangażowanymi udziałowcami, świeżymi inwestycjami i doświadczonym składem wierzymy, że mamy wszystko, czego potrzeba, aby walczyć o więcej podiów i zwycięstw. Do końca 2022 roku będziemy także mieli nową fabrykę w Silverstone, dająca zespołowi przestrzeń i infrastrukturę do realizacji naszych celów. Mamy nowego sponsora tytularnego, firmę Cognizant, która posiada wiedzę specjalistyczną umożliwiającą ulepszenia we wszystkich obszarach naszej działalności informatycznej i wniesienie cennego wkładu w osiąganie wyników na torze. Jest to początek nowej podróży i wyczuwam w zespole ekscytację i determinację, by cisnąć bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. W połączeniu z najbardziej kreatywnymi umysłami w branży, fantastycznymi zawodnikami i wiarą w nasze umiejętności, która tak dobrze służyła nam przez lata, mamy wszelkie powody, aby cieszyć się przyszłością.

Przed Astonem Martinem, podobnie jak przed pozostałymi dziewięcioma zespołami, stoi wyzwanie nowej ery. Sezon 2022 przyniesie poważne zmiany w regulaminie, które mogą nawet zmienić układ sił w stawce.

To nie jest proste zadanie. Łatwo jest zapomnieć, że pracujemy nad nową erą w warunkach globalnej pandemii, jednocześnie uczestnicząc także w bieżących wyścigach. Mimo to, przywieźliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, z którego każdy w zespole powinien być dumny. Myślę, że to pokazuje tożsamość naszego zespołu i silny kręgosłup, który ją tworzy i który pozwolił nam przetrwać ciężkie czasy. Kiedyś wyzwaniem było dla nas bycie najbardziej wydajnym zespołem w stawce. Teraz możemy walczyć o miejsce na jej szczycie, przy jednoczesnym zachowaniu tej wydajności i dodając do tego dziedzictwo Astona Martina.

W tegorocznej rywalizacji zespół będzie reprezentowany przez Lance’a Strolla i nowego przybysza z Ferrari – Sebastiana Vettela. Szafnauer podkreśla, że ogromne doświadczenie Niemca w połączeniu z młodością Kanadyjczyka to dla nich przepis na sukces.

To niezmiernie ekscytujące dla nas wszystkich w zespole. Sebastian to doświadczony, czterokrotny mistrz świata, który pomagał swoim zespołom w tworzeniu samochodów walczących o mistrzostwo. Dlatego jego podpis na kontrakcie był dla nas tak ważny. Przynosi nam zwycięską mentalność, z której wszyscy chcemy czerpać. W Lance’u mamy młodego i utalentowanego, ciężko pracującego kierowcę. W zeszłym sezonie cieszył się swoimi najlepszymi występami i zrobił duże postępy. Wiemy, że jeśli będzie dysponował odpowiednimi narzędziami, to będzie w stanie pomóc nam w osiąganiu celów. Sądzimy również, że Sebastian będzie go motywował i wydobędzie z niego najlepsze cechy. Podobnie będzie w drugą stronę. Jesteśmy więc zachwyceni naszym składem na rok 2021. Jest to idealna mieszanka doświadczenia i surowego talentu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *