F1

Surowe kary wykluczą ‘’głupią’’ jazdę w F1?

Według Fińskiego kierowcy zespołu Ferrari Kimiego Raikkonena, surowe kary wydawane za incydenty na torze, powinny ostudzić niektóre nierozsądne działania kierowców.

Od dłuższego czasu FIA próbuje wdrożyć nową politykę karną do Formuły 1, która ma mieć na celu poprawę jakości ścigania, oraz zmniejszenie do minimum nierozsądnych zachowań kierowców na torze. W 2010 roku FIA wyznaczyła kilku emerytowanych kierowców, którzy mieli ulepszyć zasady, które określają, w jaki sposób sędziowie przyznają kary.

Nowe opcje kar i system punktów karnych, to jedne z ostatnich pomysłów FIA, które mają pomóc ograniczyć ryzykowne zachowania na torze. Sędziowie są jednak krytykowani przez niektórych kierowców za zbyt surowe kary, jednak Kimi Raikkonen uważa, że kary powinny być jeszcze bardziej surowsze, co powinno uspokoić niektóre gorące temperamenty w stawce.

‘’Jeśli jesteś wystarczająco silny, aby zatrzymać pewną głupotę, to myślę, że nie musielibyśmy stosować małych kar za głupie zachowania na torze. Myślę, że gdyby za nierozsądne zachowania sędziowie karali bardzo surowo danego kierowcę to z Formuły 1 zniknęłyby takie zachowania’’.

 

‘’Na ten moment system kar wygląda głupio, ponieważ dany kierowca otrzymuje karę za dane wykroczenie, a kilka wyścigów później za to samo wykroczenie inny kierowca unika kary.’’

Źródło: Motorsport.com

Tagi

Podobne

Close