F1

Sirotkin: Problemy Williamsa nie leżą w samochodzie

Drugi rok z rzędu ekipa Franka Williamsa rozpoczęła sezon jako outsider. Pomimo wielkich nadziei, nowy samochód FW42 nie okazał się lepszy od ubiegłorocznego bolidu, a tegoroczni kierowcy, podobnie jak ich poprzednicy, mówią o fundamentalnych problemach, których wyeliminowanie zajmie kilka miesięcy.

„Fundamentalny” problem Williamsa

Jakie są te problemy? Odpowiedzi udziela Sergey Sirotkin, który w ubiegłym sezonie wraz z Lancem Strollem pełnił rolę kierowcy w brytyjskiej ekipie:

„Kiedy [w ubiegłym roku] mówiłem o fundamentalnych problemach, miałem na myśli problemy z częściami. Wydaje mi się, że nie działały tak jak powinny, ponieważ proces produkcji i budowy nie jest całkowicie poprawny. I dopóki ten proces się nie zmieni, poprawa osiągów samochodu jest mało prawdopodobna.”

Sirotkin
Williams Racing

„Moim zdaniem zespół musi najpierw rozwiązać podstawowe problemy, a dopiero potem, kierując się innymi zasadami i używając innego sprzętu, przystąpić do  ponownego opracowania pomysłów na nowe samochody. To dość pracochłonny, długi i bardzo trudny proces. ”

Źródło:  Autosport.com.ru

Tagi

Podobne

Close