AKTUALNOŚCI F1F1

Sir Lewis Hamilton? Anglicy planują nadać tytuł szlachecki 7-krotnemu mistrzowi świata F1!

Sir Lewis Hamilton? Anglicy planują nadać tytuł szlachecki 7-krotnemu mistrzowi świata F1!

Lewis Hamilton po zdobyciu 7 tytułu mistrzowskiego F1 zbiera gratulacje i uznania płynące z całego świata. Jest on nawet śmiało nazywany jednym z najlepszych sportowców w historii Wielkiej Brytanii. W ostatnim czasie znalazł się nawet jako najlepszy kierowca w historii Formuły 1 w rankingu kierowców przeprowadzonym przez money.co.uk.

Kierowca Mercedesa przypieczętował swoją globalną dominację wielkim zwycięstwem w Grand Prix Turcji, aby zrównać się z Michaelem Schumacherem w liczbie zdobytych mistrzostw, choć już teraz prowadzi pod względem zwycięstw i pole position. Inne gwiazdy sportu oddały hołd Hamiltonowi, z byłym kapitanem Anglii oraz piłkarzem Manchesteru United Rio Ferdinandem na czele, który powiedział:

„Lewis jest największym sportowcem, jakiego kiedykolwiek stworzył ten kraj – bez wątpienia. A przed nim jeszcze więcej rozdziałów.”

Swoje uznanie dla Lewisa przekazał również Gary Lineker, były wybitny brytyjski piłkarz:

„Wielkie brawa dla Lewisa Hamiltona za wyrównanie rekordu Michaela Schumachera. Cóż to za niesamowite osiągnięcie! Powinien znaleźć się obok najlepszych sportowców wszechczasów. Oszałamiające.”

Lewis Hamilton i wyższy tytuł szlachecki? Premier jest za!

Jeden z lordów wpadł na pomysł, aby uhonorować 7-krotnego mistrza świata F1 tytułem szlacheckim. Jest to pomysł Lorda Haine’a. Ma on napisać list do Borisa Johnsona, obecnego premiera Wielkiej Brytanii, aby w noworocznej liście wyróżnień znalazło się miejsce dla angielskiego kierowcy. Premier podobno dał już zielone światło temu pomysłowi, więc nadanie tego tytułu wydaje się być już tylko kwestią czasu.

Lewis Hamilton

„Kiedy myślę o tym zaszczycie, myślę o ludziach takich jak mój dziadek, który służył na wojnie, kapitan Tom, który czekał na to 100 lat, i niedocenianych bohaterach pracujących w szpitalach. Ja nikogo nie uratowałem. Jestem bardzo dumnym Brytyjczykiem i to zaszczyt reprezentować kraj, posłuchać hymnu i zobaczyć powiewającą nade mną flagę.”

Co prawda Lewis Hamilton już został kiedyś odznaczony.  Był to Order Imperium Brytyjskiego, po zdobyciu pierwszego swojego tytułu mistrzowskiego w 2008 roku w barwach McLarena. Teraz ten tytuł będzie miał większą wartość, ponieważ oznaczałby awans w 5 klasowej hierarchii w Anglii oraz nadałby mu tytuł szlachecki. Na pewno dla Lewisa i jego rodziny byłoby to wielkie wyróżnienie, a Lewis zostałby zapamiętany na lata.


Źródło: mirror.co.uk
Lewis Hamilton na Rallypl – KLIK!

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *