F1

Sette Camara i Petrobras mogą dołączyć do Williamsa w 2020 roku kosztem Kubicy

Sette Camara i Petrobras mogą dołączyć do Williamsa w 2020 roku kosztem Kubicy

Według doniesień Lito Cavalcantiego oraz wcześniejszych informacji, Williams Racing planuje wrócić do lat swojej świetności i chce zmienić dostawcę silników z Mercedesa na Renault. W takim duecie Williams-Renault zdobyło w historii pięć tytułów konstruktorskich oraz pięć tytułów mistrzowskich kierowców m.in. z Nigelem Mansellem czy Alainem Prostem.
Embed from Getty Images

Poza informacjami o chęci przejścia z silników Mercedesa na silniki francuskiej ekipy, Williams planuje także zatrudnić w swoim zespole świetnego znawcę, jakim jest Pat Fry, który pracował dla Ferrari i McLarena, a obecnie zaprojektował bolid, który jest najlepszy w tym sezonie poza zespołami z „top 3”.

Oprócz zmiany silników i projektanta zespół z Grove myśli również o powrocie firmy Petrobras jako dostawcy paliwa. Dziś brazylijska firma naftowa połączona jest z McLarenem i była jednym z filarów złotych lat brytyjskiego teamu na początku XXI wieku.

Obecnie w Formule 2 jeździ brazylijski kierowca Sergio Sette Camara, który jest ściśle związany z firmą Petrobras i zmiana dostawcy paliwa na brazylijską firmę zapewne wiązałaby się z promocją młodego brazylijczyka z F2 do zespołu Williamsa w Formule 1. Sergio obecnie jest na czwartej pozycji w mistrzostwach świata F2 co oznacza, że jeśli utrzyma to miejsce dostanie Super Licencję i będzie mógł zasiąść za sterami samochodu F1.

Brazylijczyk, który obecnie jest związany z zespołem McLarena, zastąpiłby w zespole z Grove Roberta Kubicę. Polak jak do tej pory nie zalicza zbyt udanego powrotu i Williams może nie chcieć przedłużyć z nim kontraktu tym bardziej, kiedy mogą wsadzić do swojego samochodu utalentowanego i młodego kierowcę, który wniósłby ze sobą również pokaźny budżet, a Williams musi też patrzeć na ten aspekt.
Embed from Getty Images

Petrobras narazie zaprzeczył, jakoby był zaangażowany w negocjacje między Williamsem a Renault, aby angielski zespół ponownie wykorzystywał silniki francuskiej ekipy. Jednak informacje brazylijskich dziennikarzy wskazują na to, że tak właśnie jest i możemy zobaczyć za rok zespół Williamsa z nowym silnikiem, dostawcą paliwa oraz nowym kierowcą, który zastąpiłby Polaka.

Źródło: esporte.uom.com.br

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close