F1GP Wielkiej BrytaniiGP Wielkiej Brytanii 2020

Sergio Perez z pozytywnym testem koronawirusa! Hulkenberg pojedzie za niego?

Sergio Perez z pozytywnym testem koronawirusa! Hulkenberg pojedzie za niego?

Zespół Racing Point w oficjalnym komunikacie wysłanym do mediów poinformował, że ich kierowca Sergio Perez przeszedł pozytywnie test na koronawirusa i nie będzie mógł wziąć udziału w weekendzie o GP Wielkiej Brytanii. W ciągu dnia zostaliśmy poinformowani, że jego wyniki nie są jednoznaczne i został odizolowany od reszty zespołów. Teraz będzie w takiej izolacji conajmniej 10 dni. Informacja, który z kierowców zastąpi Meksykanina podczas tego weekendu ma zostać podana później.

Spekulowało się na początku, że zamiast Pereza pojedzie jego rodak Esteban Gutierrez. Jest on kierowcą rezerwowym w zespole Racing Point, który ma umowę z Mercedesem. Ponoć Estebana widziano już na lotnisku w Londynie i wydawało się, że to on zajmie stery bolidu RP20. Tymczasem według włoskiego motorsport.com, w obiekcie zainteresowania zespołu Lawrence’a Strolla znalazł się Nico Hulkenberg, który w tym sezonie ma przerwę od F1 i dobrze zna obecną generację bolidów, co ułatwiłoby szybkie zaadaptowanie się w bolidzie. Ponoć będzie miał w najbliższych godzinach przymiarki do fotela i pojedzie w GP Wielkiej Brytanii.

Sergio Perez nie będzie mógł też wziąć udziału w wyścigu, który odbędzie się w następnym tygodniu ponieważ musi odbyć co najmniej 10 dniową kwarantannę w zgodzie z brytyjskimi przepisami.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber