F1

Seidl: „Chcemy pomóc Sainzowi w walce z Pierre’m Gasly o 6 miejsce”

Seidl: „Chcemy pomóc Saizowi w walce z Pierre’m Gasly o 6 miejsce”

McLaren dąży do upragnionego szóstego miejsca w mistrzostwach świata kierowców w 2019 roku z Carlosem Sainzem w epoce, w której Mercedes, Ferrari i Red Bull dominują w TOP 6 czołowych pozycji w klasyfikacji kierowców. Większość kierowców z reszty stawki może oczekiwać co najwyżej na 7 miejsce w klasyfikacji, czyli  ścigają się o bycie „best of the rest”. Tymczasem tutaj sytuacja wygląda inaczej, bo Carlos na razie ma realne szanse na walkę z Francuskim kierowcą Red Bulla o szóste miejsce.

Sainz, który w tym roku regularnie zajmuje czołową pozycję w „Formule 1.5”, jest teraz zaledwie pięć punktów za zmagającym się z trudnościami drugim kierowcą Red Bulla, Pierre’m Gasly:

„Jedynym kierowcą, do którego może dotrzeć, jest Pierre Gasly, a my postaramy się, aby tak się stało” – powiedział Andreas Seidl.

„Chociaż Red Bull jest znacznie szybszym bolidem niż nasz i będzie to trudne, ale nie przestaniemy próbować” – dodał.

Seidl, nowy dyrektor zespołu McLarena przyznaje, że jest pod wrażeniem Sainza w 2019 roku. Po nieudanych sezonach w Toro Rosso i Renault wydaje się, że w końcu Hiszpański kierowca pokazał w obecnym zespole pełnię swoich możliwości:

„Nie mogę ocenić, co wydarzyło się w przeszłości, ale cieszymy się z dwóch naszych kierowców” – powiedział, odnosząc się również do Lando Norrisa. „Dlatego ogłosiliśmy skład kierowców tak szybko na 2020 r.”

Źródło: grandprix247.com

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close