F1GP WęgierGP Węgier 2019

Sainz po wyścigu: „Ostatnie 5 okrążeń na pierwszym stincie zostałem poinformowany, że jesteśmy szybsi od Ferrari”

Carlos Sainz pojechał jeden z najlepszych wyścigów w tym sezonie. Na torze Hungaroring udało mu się zdobyć piątą pozycję, co jest nie lada wyczynem. Wyścig od startu do mety wyglądał dla niego bardzo dobrze, udało mu się nawet obronić przed naciskającym Pierre’m:

Na pierwszym stincie przedłużyliśmy trochę przejazd na miękkich oponach. Ostatnie 5 okrążeń na tych oponach zostałem poinformowany, że jesteśmy szybsi od Ferrari, więc to jest dowód na możliwości samochodu. Gasly miał dobre tempo ale udało nam się go wstrzymać za nami więc jesteśmy zadowoleni ze strategii i z dobrego wyścigu.

Carlos został zapytany później, jak wyglądała walka z Pierre’m oraz czy walczy z nim w klasyfikacji generalnej:

Pierre był szybki w zakrętach ale zachowałem dobre podejście dzięki czemu nie był w stanie przez całą końcówkę wyścigu mnie zaatakować. Jesteśmy skupieni na ściganiu się tak szybko jak umiemy. Nie wiem jaka jest teraz różnica między mną a Pierre’m. Na początku sezonu mieliśmy trochę szczęścia. Pracowaliśmy bardzo ciężko nad tym, by przywrócić McLarena do świetności i teraz jesteśmy czwartym najsilniejszym zespołem w stawce. Liczymy na kontynuację tego po przerwie wakacyjnej.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close