F1GP Węgier

„Wyjechaliśmy na tor w idealnym oknie” – Russell po kwalifikacjach GP Węgier 2019

George Russell był dziś bardzo bliski wejścia do Q2, co jest dużem osiągnięciem jak na to, co prezentował Williams we wcześniejszej fazie sezonu. Brytyjczyk ewidentnie był z siebie zadowolony i nie można mu się dziwić, bo to jego najlepsze kwalifikacje w F1:

To były zdecydowanie najlepsze kwalifikacje dla Williamsa w tym roku. Wyjechaliśmy na tor w idealnym oknie, to był bardzo produktywny dzień. Opony są bardzo ciężkie do utrzymania w odpowiednim oknie temperaturowym. Myślę, że dla wszystkich zespole jest to duży krok naprzód.

Następnie Russell dostał pytanie, czy wie skąd bierze się aż taka różnica w czasie pomiędzy nim a Robertem:

Nie wiem. Tak jak powidziałem, opony grały dzisiaj główną rolę. W zeszłym tygodniu byłem od niego szybszy o 0,1s a w tym tygodniu wyniosła ona aż 1,3 sekundy.

Następnie został zapytany o to, czy czuł po trzecim treningu, że bolid jest tak szybki i uda mu się osiągnąć P16:

Po dobrym okrążeniu w trzecim treningu czułem, że jesteśmy kilka dziesiątych sekundy przed kierowcami w okolicach naszych pozycji. Wierzymy, że nasze tempo jest lepsze o ok. 0,4 dziesiąte od następnego wolniejszego kierowcy.



Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *