F1

ROKiT prawdopodobnie zwiąże się z Mercedesem

ROKiT prawdopodobnie zwiąże się z Mercedesem

Jak podaje portal RaceFans, były już sponsor zespołu Williams Racing jest bardzo blisko umieszczenia swoich logotypów na bolidach zespołu Mercedesa! Firma ROKiT po rozwiązaniu umowy z drużyną Clair Williams prowadziła rozmowy m.in. z Haasem, Racing Point oraz Ferrari. Brand ROKiT może być obecny na bolidach Hamiltona i Bottasa już od otwierającego opóźniony sezon 2020 Grand Prix Austrii!

Anonimowe źródła w zespole wypowiedziały się na ten temat w rozmowie z RaceFans. Williams nie kryje szoku, że Mercedes podpisuje kontrakt z ROKiT, zwłaszcza że jest to zespół, który łączą silne więzy partnerskie z Williamsem, a styl, w jakim firma ROKiT opuściła jego ekipę, nie jest wcale tajemnicą.

Firma ROKiT została partnerem zespołu Williams Racing na 2019 rok, deklarując wsparcie aż do 2023 roku, pomimo fatalnych wyników Williamsa w ubiegłym sezonie. Niestety, w tym roku firma nagle wycofała się z tego układu, rozwiązując przedwcześnie umowę. Niedługo po tym wydarzeniu ogłoszono, że zespół Williamsa może być sprzedany. Bardzo możliwe, że Williams wstąpi z firmą ROKiT na drogę sądową w związku z rozwiązaniem kontraktu opiewającego na około 25 milionów dolarów rocznie.

Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance Shakedown – LAT Images
Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close
Close
Close