F1Robert Kubica

Robert Kubica ze wsparciem PZM

Sezon 2020 bez Polaka?

Według węgierskiego portalu formula.hu Robert Kubica stara się o pozostanie w F1. Polak uzyskał wsparcie od prezesa Polskiego Związku Motorowego – Michała Sikory. Jak powiedział szef polskiej federacji serwisowi f1.com, pozostanie Polaka w królowej sportów motorowych będzie ekstremalnie trudne, lecz możliwe do zrealizowania.

W rozmowie z Węgrami Sikora przyznał:

Weźmy na przykład GP Węgier. To była dla was wspaniała rzecz. Na torze pojawiły się tysiące polskich kibiców. Atmosfera była fantastyczna. Byłoby dobrze, gdyby sytuacja powtórzyła się w następnym roku. Dla Roberta to była główna motywacja do rywalizacji

To, czy w roku 2020 roku Kubica będzie startował w F1 jest wciąż nierozstrzygnięte. Jego głównym rywalem do objęcia fotela w zespole Williams jest Kanadyjczyk, Nicolas Latifi. Pomimo wysokiego budżetu PKN Orlen, wysoce prawdopodobne jest, że aktualnie zajmujący drugą lokatę w F2 kierowca, zdoła przebić ofertę proponowaną Williamsowi przez polski koncern. Swojej przyszłości pewny jest za to George Russell. Jest bardziej niż pewne, że kolega zespołowy Roberta zachowa swoją posadę na przyszły rok.

Pogorszenie relacji

Niepokojący jest również fakt, że według niektórych polskich źródeł, impreza Verva Street Racing była swoistym załamaniem relacji na linii Kubica – Williams. Przypominamy, że zespół z Grove nie zdołał lub nie chciał przywieźć własnej konstrukcji F1 na wspomnianą imprezę. Zamiast tego polscy kibice ujrzeli Lotusa z 2012 roku. Alternatywą dla Polaka pozostaje zespół Haas. Po załataniu dziury w budżecie swojej firmy, Gene Haas wciąż potrzebuje pieniędzy na rozwój zespołu. Fakt, że w przeciwieństwie do Nico Hulkenberga, Kubica posiada wsparcie finansowe jest niewątpliwie atutem aktualnego kierowcy Williamsa.

Źródło: formula.hu

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close