F1

Robert Kubica w DTM?

W rozmowie z brytyjskim autosportem szef zespołu Audi w kategorii DTM – Dieter Gass przyznał, iż prowadził rozmowy z menagerem Roberta Kubicy odnośnie jego ewentualnej przyszłości w niemieckiej stajni. Polak ma już doświadczenie z autami tego typu. W 2013 roku prowadził auto Mercedesa. Aktualny kierowca Williamsa zaimponował swoją jazdą do tego stopnia, że w późniejszym czasie był rozważany w kwestii pełnoetatowego kierowcy Srebrnych Strzał w serii DTM.

Kubica to z pewnością interesująca opcja, również globalnie dla całej serii DTM.

Jest trochę za wcześnie, aby wdawać się w detale, biorąc pod uwagę naszych fabrycznych kierowców. Z drugiej jednak strony, jeśli spojrzeć w przeszłość, to jednym z czynników, który pozwolił Audi wygrać mistrzostwo konstruktorów w tym roku był fakt, że mieliśmy bardzo równych kierowców. Każdy z nich mógł stanąć na podium, lub zdobyć duże punktu, więc nie byłoby łatwo być bez jednego z nich pod koniec roku. Pozytywne jest to, że widzimy wzrost popularności DTMu. Nawet konkurując z seriami, które teoretycznie powinny być bardziej atrakcyjne.

Dieter Gass

Mówi się również o rozmowach Kubicy z BMW, również w serii DTM. Spytany o ewentualne rozmowy z Polakiem Jens Marquardt powiedział:

Ludzie tacy jak Robert, oczywiście mają wspólną historię z zespołem. Ja i kilku chłopaków z teamu jesteśmy w kontakcie z Kubicą, ale to normalne. Sprawdzamy opcje na następny sezon. Nie zawsze jest tak, że każda rozmowa dotyczy zatrudnienia Polaka w BMW.

Aktualnie mówi się, że starty w serii DTM są tylko alternatywą Kubicy w przypadku niepowodzenia działań o pozostanie w F1. Jak widać Polak chce mieć zabezpieczoną przyszłość na rok 2020.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *