F1Robert Kubica

Robert Kubica kierowcą Williamsa na sezon 2019!!!

Robert Kubica kierowcą Williamsa na sezon 2019!!!

Stało się na co czekaliśmy bardzo długo! Zespół Williams Racing poinformował, że Robert Kubica będzie ich etatowym kierowcą w przyszłym sezonie! Polak stworzy duet z mistrzem F2, George’em Russellem! Tym samym legendarny zespół będzie dysponował całkowicie nowym składem w porównaniu z tegorocznym. Lance Stroll zmienia bowiem barwy i przejdzie do Racing Point Force India, gdzie jego ojciec jest teraz właścicielem, a Sergey Sirotkin traci swoją pozycję.

Przypomnijmy, że Kubica w 2018 roku pełnił funkcję rezerwowego i rozwojowego kierowcy brytyjskiego zespołu. Był to efekt przegranej walki o wyścigowy fotel z rosyjskim zawodnikiem, Sergeyem Sirotkinem. Polak był obecny na wszystkich wyścigach i wziął udział w wybranych sesjach treningowych i testach. Krakowianin spełnił też liczne obowiązki PR’owe. Od początku cel był jednak jasny i był nim powrót na grid.

Robert Kubica:

Przede wszystkim chciałbym podziękować każdemu, kto pomógł mi w tym trudnym okresie. To była wymagająca podróż do powrotu do Formuły 1. Na początku wydawało się to niemalże niemożliwe, ale stało się. Jestem podekscytowany mogąc powiedzieć, że będę na polach startowych w 2019 roku.

Na pewno to była długa droga. Z chwilą zakończenia jednego wyzwania, pojawiają się nowe, w pracy z Williamsem na torze. To nie będzie łatwe, ale ciężka praca moja i George’a pomogą powrócić zespołowi do formy. Ten rok był trudny, ale wiele się nauczyłem i chciałbym podziękować Sir Frankowi Williamsowi i Claire Williams za taką możliwość.

Powrót do Formuły 1 w przyszłym roku będzie jednym z moich największych osiągnięć w karierze. Jestem pewien, że ciężka praca i zaangażowanie umożliwią nam osiągnięcie wspólnie z zespołem wielu dobrych rzeczy. Jeszcze raz, dziękuję każdemu, kto wspierał mnie i we mnie wierzył. Wreszcie będę z powrotem na gridzie, za kółkiem samochodu F1. Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania!

Claire Williams

Jestem zachwycona, mogąc ogłosić, że Robert będzie etatowym kierowcą Williamsa w sezonie 2019 i zostanie partnerem George’a Russela. Wszyscy w zespole jesteśmy zachwyceni tym, co Robert osiągnął. To wspaniały wzór siły i charakteru. W tym sezonie jego poświęcenie i praca dla zespołu nie pozostała bez echa. Zyskał tym sobie ogromny respekt wśród członków naszej załogi. Chciałabym także podziękować Lance’owi i Sergey’owi za pracę, którą włożyli w czasie tego ciężkiego sezonu. Życzę im wszystkiego najlepszego.

Informacje z ostatnich dni:

W ostatnich dniach wyciekła informacja, według której Robert miał na stole kontrakt od Williamsa, a także Ferrari. Stajnia z Maranello oferowała jednak rolę kierowcy symulatora, a Brytyjczycy fotel wyścigowy. Kubica przemyślał wszystkie za i przeciw, a następnie zadecydował, że jednak lepiej będzie zakończyć i tak już długi okres oczekiwania i wsiąść do bolidu na dobre!

O sytuacji informowały szanowane, branżowe media. Dziennikarze wypuszczający na światło dzienne wieści o kontrakcie Williamsa dla Kubicy, zostali dość mocno „upomniani” przez zespół z Grove. Tej fali nie dało się już jednak zatrzymać. Mówiło się także o poparciu, jakie Robert Kubica ma w Liberty Media. Właściciele Formuły 1 szukali i wciąż szukają charyzmatycznych kierowców, którzy mogą pełnić rolę idoli dla kibiców. Polak z całą pewnością jest taką postacią. La Gazzetta dello Sport informowała, że Sergey Sirotkin miał dysponować kwotą $15 mln za swoje miejsce na 2019 rok w Williamsie, jednak Williams zdecydował się na dającego $11 mln Roberta Kubicę.

Burza z 21 listopada:

Robert Kubica - Williams Racing
f1.com – W filmiku przedstawiającym przebieg kariery Roberta, pojawił się powyższy kadr.

21 listopada wszystkie media jednogłośnie stwierdziły, że Polak jest już oficjalnie kierowcą Williamsa, ale wypadało czekać na potwierdzenie przez zespół. W końcu byliśmy bogatsi o doświadczenia z ubiegłego roku, gdzie też wszystko wydawało się już niemalże pewne, ale na ostatniej prostej Rosjanin wyprzedził Roberta. Tym razem możemy jednak otwierać szampany! Robert Kubica stanie na starcie w Melbourne już w marcu 2019 roku!



Wybrane dla Ciebie