F1GP AustriiGP Austrii 2019

Ricciardo: Walczymy z bolidem przez cały weekend

Ricciardo: Walczymy z bolidem przez cały weekend

Daniel Ricciardo nie zalicza jak narazie weekendu w Austrii do udanych, ponieważ Renault jeździ zdecydowanie poniżej oczekiwań. Powiedział kilka słów na ten temat na briefingu mediowym po kwalifikacjach:

Walczymy z bolidem cały weekend. Próbowaliśmy wspólnie z Nico w piątek ustawić dobrze samochód, ale dzisiaj rano zaszły pewne zmiany i mieliśmy kilka problemów z samochodem w trzecim treningu, więc nie mogliśmy tego naprawić na kwalifikacje. Najbardziej walczymy w tym tygodniu z wolną prędkością na prostych i z blokowaniem się przednich kół oraz ogólnie dość niepewnie działa przód samochodu, najbardziej w wolniejszych zakrętach więc to jest nieco zdradliwe. Zmieniliśmy kilka rzeczy po treningu ale niezbyt one pomogły, ogólnie brakuje nam czegoś w samochodzie i nie możemy odnaleźć co.

Następnie padło pytanie o to, czy czuł aż tak dużą różnicę pomiędzy weekendem we Francji a weekendem tutaj:

Nie za bardzo, miałem na myśli raczej, że główną różnicą pomiędzy Francją a Austrią jest nawierzchnia toru. Czułem to w kilku miejscach, szczególnie na hamowaniu, ponieważ we Francji to nie było złe. Zdecydowanie więcej walczyliśmy z samochodem tutaj niż we Francji. Czułem się w ten weekend jakbym przesiadł się znowu do bolidu z początkowej części sezonu. Musimy zrozumieć co się dzieje i poczynić progres, taki jak w Kanadzie czy Francji. Nie może być tak, że mamy lepsze i gorsze wyścigi, a wymówką na te gorsze jest inna charakterystyka toru. Najważniejsze jest zrozumieć, o co chodzi i dlaczego tak się dzieje.

Daniel odniósł się też do tego, czy mógłby pojechać szybciej, gdyby Magnussen go nie spowolnił na szybkiej próbie w Q2:

Bardzo chciałbym Tobie skłamać i powiedzieć, że zabrało mi to sekundę z mojego czasu, ale nie straciłem za wiele. Moje najlepsze okrążenie w Q1 było podobne, więc wiedziałem, że nie straciłem za dużo, bo i tak nie dostał bym się do Q3.

 

 

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close