F1GP WłochGP Włoch 2019

Ricciardo po wyścigu: „Musimy odrobić pracę domową w Enstone i myślę, że powinno być dobrze.”

Daniel Ricciardo pojechał swój najlepszy wyścig w tym sezonie i dowiózł swój bolid na 4 miejscu, czyli tuż za podium. Jak zwykle przyszedł uradowany i zaczął odpowiadać na pytania dziennikarzy:

Jestem szczęśliwy z przebiegu tego weekendu. Tak jak w Kanadzie obroniliśmy mocny wynik z kwalifikacji i to jest najlepszy występ od tamtego momentu więc trzeba się cieszyć. Zdobyliśmy maksimum punktów z tego, co mogliśmy tutaj osiągnąć. Osiągnąć taki rezultat z jednostką Renault i tym bolidem to świetny wynik. Każdego roku tu przyjeżdżamy bez większych nadziei na dobry wynik a tym razem okazało się, że jesteśmy tu mocni.

Następnie kierowca Renault dostał pytanie o to, jak widzi szanse Renault w wyścigu o GP Singapuru, ponieważ tamten tor znacznie się różni od tego co widzieliśmy na Monzy:

Pakiet na tym wyścigu był bardzo dobry. Nauczyliśmy się kilku rzeczy i powinno udać nam się to poprawić w Singapurze. Musimy odrobić pracę domową w Enstone i myślę, że powinno być dobrze. Na szybkich partiach toru bolid wygląda bardzo dobrze.

Australijczyk zapytany też został o nastrój, jaki panuje u niego i w zespole po tym wyścigu, w którym pojechali niemal perfekcyjnie:

Tak, to jest dobre. Tak jak powiedziałeś, pojechaliśmy perfekcyjnie. Bardzo się cieszę z tego wyniku. Jack Aitken wygrał też w wyścigu F2 więc prawie na wszystkich frontach udało nam się coś wywalczyć.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close