F1

Renault zamierza zbudować „bolid kwalifikacyjny” na sezon 2020

Początek sezonu w wykonaniu Renault jest rozczarowujący, a ubiegłoroczne zapowiedzi o walce z Red Bullem nie mają swojego odzwierciedlenia na torze.

Całość dopełnia Daniel Ricciardo, który po przejściu do zespołunie jest w stanie pokazać swojego potencjału, dodatkowo popełniając błędy.

Mimo tego zespół uważa że obecna konstrukcja umożliwia walkę w dalszej części sezonu, aby tak się jednak stało muszą zostać wprowadzone odpowiednie poprawki.

Jedną z nich ma okazać się zmiana priorytetu w ustawieniu auta i przeniesienie go w większym stopniu na kwalifikacje.

Szef zespołu Cyril Abiteboul powiedział

Myślę, że przyglądamy się dwóm lub trzem zmianom, które są całkowicie możliwe do wykonania w tym momencie i które mogą radykalnie zmienić zachowanie i konkurencyjność samochodu w przyszłym roku.

Przy obecnej aerodynamice wszystkie tory są prawie jak Monaco i istnieje inny wzór rozwoju samochodu, jeśli chcesz potraktować kwalifikacje priorytetowo. Może to być chociażby sposób w jaki ustawiasz swoje przełożenia. Jest jeszcze czas. Nie jest za późno, aby zmienić kilka parametrów w samochodzie.

Renault w dalszym ciągu ma ambicję na dogonienie czołowej trójki w tym sezonie. Wygląda jednak na to że szef zespołu Cyril Abiteboul jest myślami krok dalej.

Będziemy dążyć do balansu na rzecz tego, co zrobimy w 2020 r., Już teraz chcemy zacząć nasz projekt na sezon 2021.

Tagi

Tamer Suleiman

Z Formułą 1 związany od 2002 roku. Fan Ferrari wychowany na sukcesach Schumachera. Dzielę się swoją wiedzą i ciekawostkami z padoku F1.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close