F1

Red Bull przejmuje technologię silników Hondy od 2022 roku!

Red Bull przejmuje technologię silników Hondy od 2022 roku!

Po decyzji Hondy o wyjściu z Formuły 1 jako producenta jednostek napędowych pod koniec sezonu 2021, Red Bull osiągnął porozumienie z Honda Motor Co Ltd w sprawie wykorzystania technologii jednostek napędowych Hondy F1 od początku sezonu 2022.

Dzisiejsze ogłoszenie jest następstwem wprowadzenia przez FIA zawieszenia prac rozwojowych nad jednostką napędową Formuły 1, które obowiązuje od początku sezonu 2022. Umowa Red Bull / Honda obejmuje okres wstrzymania prac rozwojowych, umożliwiając stosowanie technologii jednostek napędowych Hondy zarówno w samochodach Red Bull Racing, jak i siostrzanego zespołu Scuderia AlphaTauri, aż do wprowadzenia silników nowej generacji w 2025 roku.

W celu realizacji projektu powstała nowa firma o nazwie Red Bull Powertrains Limited. Ten nowy oddział będzie mieścił się i będzie obsługiwany z bazy Red Bull Racing F1 Team w kampusie technologicznym Red Bull w Milton Keynes.

Patronite

Doradca Red Bull Motorsport, dr Helmut Marko, powiedział:

„Rozmawialiśmy na ten temat z Hondą już od jakiegoś czasu i po decyzji FIA o wstrzymaniu rozwoju jednostki napędowej od 2022 roku, mogliśmy wreszcie dojść do porozumienia w sprawie dalszego stosowania hybrydy Hondy jako własniej jednostki napędowej. Jesteśmy wdzięczni za współpracę Hondy w tym zakresie i za pomoc w zapewnieniu, że zarówno Red Bull Racing, jak i Scuderia AlphaTauri nadal będą miały konkurencyjne jednostki napędowe. Utworzenie Red Bull Powertrains Limited jest śmiałym posunięciem Red Bulla, ale podjęliśmy go po dokładnym i szczegółowym rozważeniu. Jesteśmy świadomi ogromnego zaangażowania, ale uważamy, że utworzenie nowej firmy jest najbardziej konkurencyjną opcją dla obu zespołów ”.

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, dodał:

„Umowa ta stanowi znaczący krok dla Red Bulla w jego podróży do Formuły 1. Byliśmy, co zrozumiałe, rozczarowani, kiedy Honda podjęła decyzję o odejściu ze sportu jako producent silników, ponieważ nasza współpraca przyniosła natychmiastowy sukces, ale jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie w ułatwieniu tej nowej umowy. Honda zainwestowała znaczne środki w technologię hybrydową, aby zapewnić dostawy konkurencyjnych jednostek napędowych obu zespołom. Rozpoczynamy teraz pracę nad przeniesieniem działu jednostek napędowych na miejscu i integracją nowych obiektów i personelu w naszym kampusie technologicznym. W międzyczasie jesteśmy w pełni skoncentrowani na osiąganiu jak najlepszych wyników w ostatnim sezonie Hondy jako oficjalny dostawca jednostek napędowych ”.

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *