F1

RB16 wyjechało na tor

RB16 wyjechało na tor

Austriacki zespół zorganizował prywatny test, którego dystans nie mógł przekroczyć 100 km. Miał być to chrzest dla nowego samochodu przed rozpoczynającymi się niedługo zimowymi testami w Hiszpanii. Tym samym jest to pierwsza tegoroczna konstrukcja, która wyjechała na tor.

Max Verstappen był pierwszym kierowcą, który zasiadł za kierownicą nowego bolidu Red Bull Racing na 2020 rok. Na miejscu obecny był także jego zespołowy partner Alex Albon. Holender, który w środę wykonał kilka okrążeń na torze Silverstone, wypowiedział się bardzo pozytywnie o RB16.

To ważne żeby uruchomić bolid i sprawdzić, czy wszystko pracuje odpowiednio, zanim udamy się do Barcelony. Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać testów.

„Czerwone Byki” nie wygrały tytułu od 2013 roku, ale w ekipie panuje entuzjazm w związku z nowym sezonem. Będzie to ich drugi rok z Hondą, która w ostatnim czasie znacząco poprawiła swoją jednostkę napędową. W związku z tym mają nadzieję na zaciętą walkę o mistrzostwa z Mercedesem i Ferrari.

Verstappen zakończył zeszłoroczną edycję zmagań na trzecim miejscu, wyprzedzając obu kierowców Scuderii, pomimo tego, że bardzo często wyraźnie odstawali od najlepszej dwójki. Tym razem chce walczyć o tytuł i, jak sam powiedział, wierzy, że RB16 może mu to umożliwić.

Nowy projekt Red Bulla to ewolucja zeszłorocznego auta z kilkoma interesującymi zmianami. Najbardziej widocznymi są te w przedniej części samochodu. Zmieniono końcówkę nosa, na której pojawiły się dodatkowe wloty, które mają ułatwić przepływ powietrza. Dodatkowo zwężona została cała konstrukcja nosa. Przednie skrzydło także zostało rozwinięte na bazie tego, które widzieliśmy w RB15. Wyraźną zmianę znajdziemy też w deflektorach. Tylna część nadwozia jest zauważalnie węższa, a jej celem jest poprawa przepływu powietrza w górnej części podłogi. Ma ona zasysać więcej powietrza spod samochodu i zwiększać docisk z tyłu.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close