AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI F1F1

Racing Point – Przewidywania F1 na sezon 2019

Racing Point – Przewidywania F1 na sezon 2019

Dziś przyszła pora na nowy-stary zespół. Wcześniej Force India. Teraz Racing Point, którego założycielem jest Lawrence Stroll. Ta ekipa zawsze była znana z najbardziej optymalnego wykorzystywania każdego dolara. Czy teraz pójdzie im jeszcze lepiej? Zapraszamy do lektury!

Nazwa zespołu: SportPesa Racing Point F1 Team

Szef zespołu: Otmar Szafnauer

Silnik: Mercedes – klient

Model bolidu: RP19

Skład 2018: Esteban Ocon, Sergio Perez

Miejsce w 2018: siódme po kasacji punktów GDZIE, Perez 62 pkt (8), Ocon 49 pkt (12), Ówczesny zespół Racing Point Force India zajął siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Warto jednak zaznaczyć, że część ich punktów została skasowana, gdyż formalnie po wykupieniu ekipy przez Lawrence’a Strolla, był to już nowy podmiot. Sergio Perez zakończył sezon na 8 pozycji, zgarniając 62 punkty. Esteban Ocon zgromadził 49 oczek, co dało Francuzowi 12 miejsce.

Duża część sezonu 2018 stała pod znakiem twardej, często brudnej rywalizacji kierowców jeżdżących w różowych barwach. W tle cały czas przewijała się kwestia tego, kto będzie partnerem zespołowym Lance’a Strolla w 2019 roku. To wpłynęło bardzo negatywnie na całą ekipę. Doszło nawet do tego, że Oconowi i Perezowi zabroniono się ze sobą ścigać! Rzadko potrzebne są aż tak wyraźne restrykcje, ale tym razem nie obeszło się bez nich. Finalnie to Meksykanin utrzymał swoje miejsce w Racing Point. Nie da się jednak ukryć, że to idealny kandydat dla tego typu zespołu. Jest solidny, ma doświadczenie, a do tego wnosi całkiem pokaźną walizkę z pieniędzmi.

Skład 2019: Sergio Perez, Lance Stroll

Przewidywanie na 2019: Mimo nowego właściciela, struktury zespołu pozostały w większości takie same. Jeżeli wystąpiły jakieś zmiany, to tylko pozytywne (m.in. zwiększenie liczby pracowników). Racing Point na pewno nie spadnie drastycznie w stawce, ale raczej wątpliwe, że podgonią mocno inwestujące Renault. Różowe samochody będą prawdopodobnie widywane na torze często w asyście Haasa, McLarena czy Alfa Romeo.

Interesująco wygląda za to kwestia Lance’a Strolla. Kanadyjczyk do tej pory nie zaskarbił sobie zbyt dużej sympatii wśród kibiców. Nie udowodnił także za bardzo swojej wartości jako kierowcy. Jedynym wyjątkiem było szczęśliwe podium w Grand Prix Azerbejdżanu. Do tej pory Lance miał jednak wymówkę w postaci bardzo słabego samochodu Williamsa. Tym razem nie będzie już tak łatwo. Racing Point zdecydowanie da możliwość pościgania się Strollowi z innymi kierowcami. To będzie przełomowy sezon dla tego zawodnika. Może on zamknąć usta krytykom albo potwierdzić ich słowa.


Oktawian Sadlak & Michał Kaufmann

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Close
Close