F1

Racing Point pokazał swój drugi i jednocześnie ostatni bolid

Racing Point pokazał swój drugi i jednocześnie ostatni bolid

Zespół Racing Point F1 Team w poniedziałek pokazał światu swój drugi i jednocześnie ostatni samochód. To zaledwie drugi sezon doświadczonej ekipy z Silverstone pod tą nazwą, ale jednocześnie ostatni. W jej historii takie zmiany to jednak nic nowego, bowiem zaczynała ona jako Jordan F1, następnie przez krótką chwilę funkcjonowała jako MF1 Racing, a potem Spyker F1. Przez dziesięć lat (2008-2018) była to  doskonale znana Force India Formula One Team. Natomiast od roku 2021 w stawce pojawiać się będzie jako Aston Martin.

Prezentacja odbyła się w austriackim Mondsee, a wszystko z powodu nowego sponsora tytularnego – firmy BWT. Współpraca ta rozpoczęła się jeszcze w trudnym dla ekipy sezonie 2017, lecz tym razem postanowiono ją rozszerzyć. Jednym z najbardziej widocznych skutków tej umowy jest oczywiście różowe malowanie bolidu, które stało się niemal znakiem rozpoznawczym zespołu. Nie mogliśmy spodziewać się więc innych barw tegorocznego RP20.

Racing Point F1 Team

Podczas prezentacji obecni byli kierowcy Sergio Perez, uznawany za jednego z najbardziej stabilnych zawodników stawki i Lance Stroll, który przez ostatni rok zdążył już poznać swój team. Nie zabrakło także Otmara Szafnauera, który wydawał się być w wyjątkowo dobrym nastroju. Gdzieś pomiędzy zapewnieniami o tym, jak głodna dobrych rezultatów jest jego stajnia, nie omieszkał żartować, nawet o pechowych występach Romaina Grosjeana.

Chcemy być tym razem wyżej środka stawki i zdecydowanie bliżej najlepszej trójki niż kiedykolwiek wcześniej. Nigdy niczego nie można być jednak pewnym. Przykładowo Romain Grosjean nadal będzie jeździł, więc może uderzyć w któryś z naszych samochodów.

Szafnauer wypowiedział się także ciepło na temat nowego sponsora tytularnego zespołu – BWT.

Od 2017 roku zbudowaliśmy z firmą BWT bardzo dobre relacje i jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nasza czteroletnia współpraca została rozszerzona. Dzięki tej zmianie widać ile lojalności, oddania i pozytywnej energii wnieśli oni do rodziny Racing Point. Cieszę się, że mogliśmy pokazać nasz bolid tu, w Mondsee, w domu BWT. Razem doświadczyliśmy wielu cudownych momentów na torze i poza nim. Mam nadzieję, że w sezonie 2020 będzie ich jeszcze więcej.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close