F1

„Project Pitlane” w walce z koronawirusem

„Project Pitlane” w walce z koronawirusem

Siedem zespołów* Formuły 1, które mają swoje siedziby w Wielkiej Brytanii, zjednoczyło się pod szyldem „Project Pitlane”, by swoim zapleczem technologicznym wspomóc walkę z koronawirusem. Ekipy mają pomóc w produkcji sprzętu medycznego, który jest niezbędny w leczeniu pacjentów zakażonych COVID-19. Współpracę na tym polu potwierdził także brytyjski rząd.

Część fabryk jest obecnie zamknięta w ramach przerwy wiosennej, która zastąpiła tradycyjną letnią. Praca w nich zwolniła także dlatego, że wyprodukowały one wszystkie niezbędne na ten sezon części, a przy braku ścigania, nie są potrzebne nowe. Dlatego teraz cała ich siła robocza zostanie skupiona na produkcji medycznej.

Po podjętych przez rząd Wielkiej Brytanii decyzjach, „Project Pitlane” podzieli się na trzy grupy robocze. Będą się one różnić zakresem: od inżynierii wstecznej już istniejących urządzeń medycznych, poprzez wsparcie w produkcji już istniejących projektów respiratorów w ramach konsorcjum VentilatorChallengeUK, po szybkie projektowanie i wytwarzanie prototypów nowych urządzeń do certyfikacji i późniejszej produkcji.

W każdym z wymienionych przypadków „Project Pitlane” połączy zasoby i możliwości wszystkich jego członków w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. W ramach tego zadania będą koncentrować się na podstawowych zaletach branży F1: szybkim projektowaniu, produkcji prototypów, testowaniu ich i wykwalifikowanym montażu. Unikalna zdolność Formuły 1 do szybkiego reagowania na wyzwania inżynieryjne i technologiczne jest w obecnej sytuacji bardzo pożądana.

Projekt skupi się teraz na koordynowaniu i odpowiadaniu na jasno postawione przed nim cele. Siedem zespołów pozostaje jednak w gotowości, by wspierać także inne obszary wymagające szybkich, innowacyjnych rozwiązań technologicznych w świetle pandemii COVID-19.

*W ramach „Projekt Pitlane” zjednoczyły się zatem: Aston Martin Red Bull Racing, BWT Racing Point F1 Team, Haas F1 Team, McLaren F1 Team, Mercedes-AMG Petronas F1 Team, Renault DP World F1 Team oraz ROKiT Williams Racing.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *