F1Robert Kubica

Prezes PKN Orlen: „Przyszłość Kubicy jest świetlana”

Prezes PKN Orlen: „Przyszłość Kubicy jest świetlana”

Jak wiemy od jakiegoś czasu, Robert Kubica szuka sobie miejsca w Formule 1 na sezon 2020. W grze pozostały już prawdopodobnie tylko zespoły Williamsa oraz Haasa. W Williamsie Polak musiałby się zmierzyć o fotel z Nicholasem Latifim a w Haasie z Romainem Grosjeanem i Nico Hulkenbergiem. Więc zapewnienie sobie fotela w przyszłym roku będzie bardzo trudne. Jednak Kubica ma jeden, bardzo duży atut po swojej stronie czyli PKN Orlen. Oczywiście w połączeniu z talentem Roberta i jego wiedzą o bolidach i F1 mógłby pomóc którejś z ekip.

W poniedziałek po południu dotarła do świata F1 wiadomość o zerwaniu zespołu Haas F1 Team w trybie natychmiastowym relacji ze sponsorem Rich Energy. Zaraz po tym pojawiło się mnóstwo plotek i nadziei na to, że to może być dobry prognostyk w poszukiwaniu miejsca w F1 dla Polaka, którego od dawna łączy się z amerykańskim teamem. Dzisiaj rano Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek rozmawiał w Radiu Zet o wspieraniu Roberta i o jego przyszłości:

Przyszłość Roberta jest świetlana. Orlen jest trwale związany z Robertem Kubicą. Kierowca Williamsa bije wszelkie rekordy popularności, nie tylko w Polsce co napędza nas do działania. Oczywiście trwają rozmowy ale zakulisowych szczegółów nie zdradzamy. W kontekście plotek powtarzam jeszcze raz, że jesteśmy trwale związani z Robertem.

Czy Prezes Obajtek mówi o wsparciu Roberta w F1 czy w innej serii motorsportu? To pozostawiamy do oceny państwu ale jedno jest pewne, coś ciekawego jest na rzeczy…

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close