F1GP NiemiecGP Niemiec 2019Robert Kubica

Pierwsze punkty Kubicy po powrocie do F1!

Pierwsze punkty Kubicy w sezonie!

Robert Kubica po bardzo ciekawym i emocjonującym wyścigu na Hockenheimring zdobył 12 miejsce. Jednak po wyścigu sędziowie zaczęli sprawdzać bolidy Alfy Romeo, ponieważ nie zgadzały się ich dane ze startu z regulaminem FIA. Dokładnie chodziło o niezgodne użycie sprzęgła podczas startu w obu samochodach. W wyniku tych nieprawidłowości, obaj kierowcy Alfy Romeo dostali +30 sekund do czasu wyścigu, a tym samym nasz rodak zdobył pierwsze punkty za 10 miejsce dla Williamsa w tym sezonie i pierwsze dla siebie od niesamowitego powrotu na tor F1. Niewiarygodna jest ta historia, przypomina to trochę zeszłoroczne punkty dla Sirotkina, który zdobył je przez wyeliminowanie Romana Grosjeana z wyścigu o GP Włoch.

Kubica zdobył punkt co oznacza, że jedynym kierowcą który zostanie w tym roku bez punktów na ten moment będzie George Russell. Ten wyścig był jak rollercoaster i tym bardziej cieszy dobry wynik Roberta, który pokazał, jak się jeździ w trudnych warunkach. Następny wyścig już za tydzień na Hungaroringu, oby równie dobry dla polskiego kierowcy.

Szef ekipy Alfa Romeo oczywiście w oficjalnym komunikacie zapowiedział, że od tego werdyktu FIA wniosą apelacje, więc trzeba będzie poczekać na ostateczną decyzję. Ale powinno się to skończyć tak jak rok temu z Grosjeanem, czyli odrzuceniem apelacji przez FIA. Inny werdykt byłby sporym zaskoczeniem.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close