F1

Petrobras planuje zaprzestanie sponsorowania McLarena. Szansa dla Kubicy i Orlenu?

Petrobras planuje zaprzestanie sponsorowania McLarena. Szansa dla Kubicy i Orlenu?

Jak dowiedział się Jonathan Noble, dziennikarz motorsport.com, umowa sponsorska brazylijskiej firmy naftowej z McLarenem zostanie w przeciągu kilku następnych dni oficjalnie zakończona.

Petrobras jest to międzynarodowa brazylijska korporacja naftowa zajmująca się m.in. poszukiwaniem i wydobywaniem ropy naftowej, jej dystrybucją oraz gazem i energią elektryczną. Jest ona aż w 64% własnością rządu brazylijskiego. Z McLaren Racing związali się umową sponsorską w 2018 roku i dzięki tej transakcji, trzecim kierowcą w zespole został aktualny kierowca F2, Sergio Sette Camara.

W maju bieżącego roku prezydent Brazylii Jair Bolsonaro udał się do mediów społecznościowych, aby ujawnić, że na jego rozkaz chciał odwołać pierwotne pięcioletnie partnerstwo.

W tej chwili firma (Petrobras), decyzją mojego rządu, szuka sposobu na rozwiązanie umowy, która opiewała na kwotę 190 mln $.

Ta sprawa jest o tyle ważna z naszego punktu widzenia, ponieważ w rozmowy z McLaren Racing jest zamieszany PKN Orlen. Jedną z przeszkód, przez które polski koncern miał mniejsze szanse zaistnienia w brytyjskim zespole, był sponsoring Petrobrasu. W tej sytuacji, wszystko zaczyna się układać coraz lepiej dla naszej rodzimej spółki, która obiecuje, że chce w przyszłym roku pozostać w Formule 1 i to z Kubicą w którymś z zespołów. Problem jest taki, że po padoku krąży plotka, że McLaren jest zainteresowany współpracą z PKN Orlen, ale bez Roberta Kubicy. A prezes Daniel Obajtek chyba nie wyobraża sobie pójścia do któregokolwiek zespołu bez takiego „ambasadora” w świecie motorsportu, jakim jest Robert Kubica.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close