F1

Petrobras i McLaren rozwiązały umowę sponsorską za porozumieniem stron

Petrobras i McLaren rozwiązały umowę sponsorską za porozumieniem stron.

Petrobras i McLaren Racing rozwiązały umowę techniczną i sponsoringową za obopólną zgodą. Partnerstwo przyniosło wyraźny postęp technologiczny w dziedzinie paliw i smarów oraz zidentyfikowało możliwości przyszłej współpracy w zakresie handlu, technologii i odpowiedzialności społecznej między obiema firmami.

„Uznajemy znaczenie McLarena w globalnym sporcie samochodowym i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w ciągu dwóch lat naszej współpracy” – powiedział Roberto Castello Branco, dyrektor generalny.
Kontynuował: „Projekt pozwolił Petrobras na opracowanie zaawansowanej technologii benzyny i smarów poprzez badania nad nowymi surowcami i testy przeprowadzone w ekstremalnych warunkach. Rozwój technologiczny zostanie wykorzystany w smarach i produktach paliwowych. W McLaren widzimy zaangażowanie w innowacje i także możliwość przyszłych partnerstw. ”

Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing, powiedział:

„Chcielibyśmy podziękować Petrobrasowi za ich partnerstwo i wsparcie. Mamy wielki szacunek dla ich możliwości technicznych i naukowych, i bez wątpienia technicy firmy poczynili znaczny postęp w czasie naszej współpracy. Życzymy wszystkim w firmie Petrobras sukcesów i mamy nadzieję, że zobaczymy ich ponownie w tym sporcie w przyszłości. ”

To oznacza, że saga z ich umową dobiegła końca. W ostatnich dniach mówiło się o tym, że Lukoil i McLaren prowadzą zaawansowane rozmowy w celu zawarcia współpracy, ale te plotki zostały szybko zdementowane. PKN Orlen przyznał, że również prowadzą rozmowy z brytyjskim zespołem, ale polski koncern naftowy jest najbliżej porozumienia z Haas F1 Team.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close