F1

Perez: „Verstappen to wielkie wyzwanie i nie mogę się tego doczekać”

Perez: „Verstappen to wielkie wyzwanie i nie mogę się tego doczekać”

Sergio Perez podjął się w sezonie 2021 zadania z gatunku tych bardzo ciężkich. Z jednej strony w końcu trafił do czołowego zespołu, w którym może walczyć o podia a w odpowiednich warunkach nawet o zwycięstwa, a z drugiej strony ma jednego z najlepszych (jak nie najlepszego) partnera zespołowego. Max Verstappen był kierowcą bardzo dobrym, ale popełniającym dużą ilość błędów. W ostatnim roku jednak, jak mówi sam Chceco, dojrzał jako kierowca i stał się jeszcze bardziej kompletny.

Czy Sergio również okaże się tak słaby przy Holendrze jak Albon i Gasly czy pokaże pazura jak Ricciardo i w zespole będzie równa walka? Tego dowiemy się dopiero w trakcie sezonu. Choć Sergio zdaje się być gotowy na walkę.

Wszyscy znamy Maxa – powiedział Perez – jak bardzo jest utalentowany, jak szybki, jak bardzo dojrzały się zrobił w ciągu ostatniego roku, jak kompletny jest teraz. Jest więc zdecydowanie jednym z najlepszych i jednym z najszybszych, jeśli nie najszybszym kierowcą w obecnej stawce. Więc jest to w pewnym sensie ogromne wyzwanie. Jest tu od dawna, wie czego potrzebuje od samochodu. Ale to wielkie wyzwanie i nie mogę się doczekać współpracy z nim i wspólnego rozwoju jako zespół. Myślę, że wygrana w GP Sakhiru zdecydowanie wywarła pewien wpływ na propozycję od Red Bulla, ale jestem w sporcie od 10 lat, więc ludzie już wiedzą, co mogę zrobić.

Perez opisał swoje przybycie do Red Bulla jako „chwilę, aby udowodnić sobie, że mogę zrobić następny krok”.

Patronite

Teraz wydaje mi się, że mam maszynę [do wygrywania] w moich rękach, więc muszę się upewnić, że to zadziała. Myślę, że wygrywanie wyścigów z pewnością pomaga, ale bardziej konsekwencja, którą wykazywałem przez lata – w zeszłym roku miałem lepszy pakiet, więc mogłem pokazać go więcej.

Źródło cytatu: racefans.net

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *