F1

Oficjalnie: McLaren Racing będzie zasilany przez Mercedes-Benz od 2021r. 

McLaren będzie zasilany przez Mercedes-Benz od 2021r. 

McLaren Racing i Mercedes-Benz ogłosiły dziś, że zespół McLaren F1 będzie napędzany przez Mercedesa od 2021 r. Do co najmniej sezonu 2024 na podstawie długoterminowej umowy. Umowa po raz pierwszy od 2014 roku połączy McLarena i Mercedesa jako zespół klienta i dostawcę jednostki napędowej.

Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing, skomentował:

„Ta umowa jest ważnym krokiem w naszym długoterminowym planie powrotu do sukcesu w Formule 1. Mercedes jest punktem odniesienia, zarówno jako zespół, jak i jednostka napędowa, więc jest rzeczą naturalną, że staramy się zapewnić relacje z firmą na kolejny etap naszej podróży. To ogłoszenie odzwierciedla zaufanie naszych akcjonariuszy i jest ważnym przesłaniem dla naszych inwestorów, naszego zespołu, partnerów i fanów, że chcemy przywrócić McLarena do łask”.

Andreas Seidl, dyrektor zespołu, McLaren Racing, powiedział:

 „Rok 2021 będzie dla nas ważnym kamieniem milowym, ponieważ będziemy kontynuować walkę z przodu, dlatego kluczowe jest, aby dysponować kluczowymi elementami, abyśmy mogli przygotować się na nową erę tego sportu. Z niecierpliwością oczekujemy odnowienia relacji Mercedes od 2021 roku. Jednocześnie Renault pozostaje zarówno cenionym partnerem, jak i potężnym konkurentem, a my będziemy koncentrować się na kontynuowaniu współpracy przez resztę tego sezonu i następne. ”

Toto Wolff, szef Mercedes-Benz Motorsport, stwierdził:

 „Z przyjemnością witamy McLarena z powrotem w rodzinie wyścigowej Mercedes-Benz dzięki tej nowej umowie na dostawę zasilacza. Chociaż obie marki mają wspólną historię, ta nowa umowa dotyczy przyszłości i rozpoczęcia nowej ery dostaw bloków energetycznych na nadchodzące lata. W ostatnich sezonach McLaren wprowadził elementy ich odrodzenia, w tym imponujące osiągi w tym sezonie dzięki sile Renault. Mamy nadzieję, że ta nowa długoterminowa umowa stanowi kolejny kamień milowy dla McLarena, który dąży do walki z najlepszymi drużynami tego sportu, w tym z naszym zespołem Mercedesa ”.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close