F1

Obecni mistrzowie świata zaprezentowali nowy bolid!

Obecni mistrzowie świata zaprezentowali nowy bolid!

Mercedes-AMG F1 Team zaprezentował dziś swój tegoroczny projekt bolidu, czyli W11. Lewis Hamilton i Valtteri Bottas będą walczyli w tym bolidzie o kolejne mistrzostwo dla Mercedesa. Mieli dzisiaj szansę przejechać łącznie 100 km nową konstrukcją, ponieważ dzisiaj mieli tzw. shakedown na torze Silverstone.

Wygląda na to, że Niemcy dobrze przygotowali się na ten sezon. Bolid jest znacznie zmieniony, zaczynając od deflektorów, przez lusterka i sekcję boczną bolidu po tylne skrzydło. Czy jest to kolejny udany projekt, dowiemy się po kilku wyścigach sezonu. Nie mniej, trzeba się liczyć z tym, że w tym sezonie ponownie ciężko będzie im dotrzymać kroku.

Przypominamy, że od 6 sezonów Mercedes jest niepodważalnie najlepszym zespołem w stawce. Zgarnęli oni 6 tytułów mistrzostw świata konstruktorów oraz 6 tytułów mistrzostw świata kierowców.

Kilka słów od Toto Wolffa przed sezonem 2020:

Rok 2020 będzie szczególnie trudny, ponieważ będą zespoły, które skupią się na 2020 roku, i będą zespoły, które zaczną przenosić swoje zasoby na 2021 rok. Rozłożenie tej równowagi będzie bardzo ważne, ale zadanie to nie będzie łatwe ”- powiedział Toto Wolff.„ Nasze ambicje są jasne: chcemy być konkurencyjni zarówno w 2020, jak i 2021 r. To wielkie wyzwanie, ale im większe wyzwanie, tym bardziej nam się podoba.

Zdjęcia W11

Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance Shakedown – LAT Images

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close