F1

Nowy bolid Williamsa zaprezentowany. Barwy zasłużonego zespołu w nowej odsłonie

Nowy bolid Williamsa zaprezentowany. Barwy zasłużonego zespołu w nowej odsłonie

ROKiT Williams Racing dzisiaj o godzinie 9.00 Zaprezentował nowy bolid, który nazywa się FW43. Claire Williams i spółka postawili na małą rewolucję, jeśli chodzi o malowanie bolidu i pojawiło się na nim dużo czerwonego koloru, czym złamali wieloletnią tradycję „biało-granatowo-niebieskiego” malowania.

Poza czerwienią, którą Williams pokazał na swoim bolidzie dzięki hojnemu wsparciu od ROKiT, pojawiły się też emblematy nowych sponsorów takich jak: Lavazza, RBC, Bandero czy ABK Beer (który jest częścią ROKiT Drinks).

Szefowa zespołu Williams Racing jak co roku patrzy bardzo optymistycznie w przód. Powiedziała ona o nowym rozpoczęciu przez Williamsa dla serwisu Racefans.net:

W tym roku zespół zaczyna od nowa. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w odbudowę Williamsa i przywrócenie mu konkurencyjności.

Natomiast dyrektor projektu bolidu, Pan Doug McKiernan, powiedział następujące słowa:

„Zwróciliśmy dużą uwagę na zrozumienie problematycznych obszarów FW42 i starannie wybraliśmy części samochodu do opracowania, które zapewniłyby nam najwyższą wydajność w stosunku do posiadanych zasobów.”

Czy rzeczywiście bolid ten będzie bardziej konkurencyjny niż w dwóch poprzednich sezonach? Gorzej być nie powinno, bo ciężko pobić wyczyny Williamsa z poprzedniego sezonu i wycofywania bolidu z powodu „braku odpowiedniej ilości części”. Wygląda też na to, że zdążyli oni z budową nowego bolidu i pojawią się na starcie testów w Barcelonie, które zaczynają się już w środę, ponieważ dzisiaj zapowiadany jest shakedown nowego bolidu.

Jeśli Williams włączyłby się do walki w środku stawki, na pewno zrobiłoby się dużo ciekawiej. Tym bardziej, że mają oni bardzo dobrego kierowcę, jakim jest George Russell.

Zdjęcia FW43

Fot. Rokit Williams Racing

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close