F1

Niepewna przyszłość Russella

Niepewna przyszłość Russella

Według najnowszych doniesień Roberto Chinchero, istnieje ryzyko, że w przyszłej edycji mistrzostw świata F1 możemy nie ujrzeć George’a Russella. Według włoskiego dziennikarza wszystko spowodowane jest zmianą właściciela zespołu Williams, który może mieć inne plany co do składu ekipy na sezon 2021. Pierwsze pytanie, które przychodzi na myśl to dlaczego stajnia z Grove miałaby zrywać kontrakt, który jeszcze niedawno przedłużyła z obydwoma aktualnymi kierowcami?

Okazało się, że usługami młodego Brytyjczyka w połowie sezonu 2020 zainteresowany był Mercedes, który chciał go zatrudnić w miejsce prezentującego się w kratkę Valtteriego Bottasa. Wpływy Toto Wolffa w padoku F1 miałyby zapewnić Finowi angaż w bolidzie Aston Martin. Claire Willaims, gdy jeszcze miała siłę sprawczą w rodzinnym interesie, skorzystała z klauzuli zatrzymania Russella w Williamsie, nie dopuszczając do jakiegokolwiek przedsięwzięcia.

Zmiana w zarządzie ekipy spowodowała, że nowy właściciel ma prawo zerwać niektóre z postanowień poprzedników, do których należą między innymi kontrakty kierowców, stąd na rynku transferowym może zadziać się jeszcze wiele. Zagrożony może również czuć się Nicholas Latifi, ze względu na fakt, iż poważnymi konkurentami do fotela w Williamsie są Nikita Mazepin oraz Sergio Perez. 

Źródło: it.motosport.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *