F1GP WęgierGP Węgier 2019

„Nie czuje żalu do Pereza za incydent z Q1” – Ricciardo po kwalifikacjach GP Węgier 2019

„Nie czuje żalu do Pereza za incydent z Q1” – Ricciardo po kwalifikacjach GP Węgier 2019

Ricciardo nie zaliczy tych kwalifikacji do najbardziej udanych w swojej karierze. Kierowca Renault zakończył swój udział w Q1 na kwalifikacjach, dokładnie na 18 miejscu. Stało się tak przez to, że na ostatnim okrążeniu nie zrobił dobrego okrążenia, ponieważ nie zdołał wyprzedzić Pereza w ostatnim zakręcie oraz zbyt bardzo schłodził opony:

Nie wiem co myślałem, kiedy chciałem wyprzedzić Pereza na końcu okrążenia. Nie spodziewaliśmy się tego, że będzie aż taka kolejka kierowców w ostatnim zakręcie. Zwolniłem w ostatnim sektorze zanim zacząłem szybkie okrążenie i schłodziłem przez to za bardzo opony. Co do incydentu z Perezem, nie czuję do niego żalu.

Australijczyk dostał pytanie, czy sądzi, że zdołałby się dostać do Q3 gdyby pojechał normalnie swoje ostatnie okrążenie:

Byliśmy blisko innych zespołów, dlatego wyjechaliśmy późno żeby mieć dużo lepszy grip, ponieważ tor bardzo szybko ewoluuje. Myślę, że mógłbym powalczyć o Q3, bo mieliśmy tempo do tego. To nie jest dobry wynik, ale przynajmniej wiem, że mamy lepsze tempo niż tu gdzie startuję.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close