AKTUALNOŚCI F1F1

Nicholas Latifi rezerwowym kierowcą Williamsa!

Zespół Williams Racing ogłosił, że 23-letni Nicholas Latifi będzie ich kierowcą rezerwowym w sezonie 2019! Tym samym znamy pełny skład stajni z Grove. George Russel i Robert Kubica zostali już wcześniej potwierdzeni jako podstawowi kierowcy. Kanadyjczyk weźmie udział w 6 sesjach treningowych i dwóch dniach testowych w trakcie sezonu. Pojedzie także w jednym dniu testów przedsezonowych i dwóch dniach testowych Pirelli.

Oczywiście jego zadaniem będzie również praca w symulatorze. Oficjalna notka prasowa ekipy mówi także o wsparciu dla zespołu w weekendach Grand Prix, więc prawdopodobnie Nicholas będzie obecny na większości lub wszystkich wyścigach sezonu. Dokładnie tak, jak Robert Kubica w sezonie 2018.

Latifi do tej pory miał dobrą karierę w juniorskich seriach. Jest też zwycięzcą wyścigów Formuły 2. Teraz czekają go nowe zadania w pracy nad rozwojem FW42. 23-latek będzie też zaangażowany w spotkania z mediami i wypełnianie zobowiązań sponsorskich dla Williams Racing.

Nicholas Latifi:
„Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do tak legendarnego zespołu, jak Williams. To dla mnie świetna szansa na rozwój w F1 i zbudowanie doświadczenia na torze, dzięki treningom i testom. Do tego, będę miał duży wkład w pracy nad symulatorem i rozwojem samochodu. Nie mogę się doczekać spędzania czasu w fabryce w Grove. To wspaniała szansa, którą dostałem.”

Claire Williams:
„Z przyjemnością informuję, że Nicholas Latifi będzie naszym rezerwowym kierowcą w sezonie 2019. Z sukcesami ścigał się dotychczas w juniorskich formułach i ma ten gen ścigania, którego szukamy. Nicholas będzie jeździł w wielu testach i sesjach treningowych w przyszłym roku. Oprócz tego, będzie pracował w symulatorze. Jesteśmy przekonani, że świetnie wpasuje się do zespołu i będzie dobrym wzmocnieniem.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Close