AKTUALNOŚCI F1F1

Nastroje w zespole Williams przed pierwszym Grand Prix sezonu 2019

Sezon 2019 w Formule 1 zaczyna się wzorem lat ubiegłych zmaganiami kierowców na ulicznym torze Albert Park w Melbourne. Polskich kibiców szczególnie interesuje sytuacja w zespole ROKiT Williams Racing. Pomimo trudnej sytuacji zespołu związanej z problemami produkcyjnymi oraz kadrowymi, nastroje w ekipie wydają się być jak najbardziej pozytywne. Prezentujemy poniżej wypowiedzi członków zespołu Franka Williamsa.

Williams Racing

Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy:

„Melbourne jest fantastyczną lokalizacją dla pierwszego wyścigu w nowym sezonie i będzie wspaniale dostać się do cieplejszego klimatu po zimowych testach w Europie. To ekscytujący sezon nowymi zasadami aerodynamiki, które, mamy nadzieję, przyniosą efekt w postaci zacieśnienia stawki. W Grove nad przygotowaniem wystarczającej ilości części pracowało wiele osób, aby nasi kierowcy byli w najlepszej możliwej pozycji do rozpoczęcia zawodów. Pierwszy wyścig jest zawsze jednym z najciekawszych, ponieważ po raz pierwszy widzimy prawdziwy układ sił w stawce. Pod względem samego układu, jest to dość niezwykły tor, wyboisty i z trudnymi dohamowaniami. Stawia on duże wymagania dla prowadzenia samochodu, a także wytrzymałości kierowców. Jest to dobry test zarówno dla kierowców, jak i samochodów.. Na koniec życzymy wszystkim naszym fanom wspaniałego rozpoczęcia sezonu.”

Pirelli

Robert Kubica:

„To będzie bardzo emocjonujące Grand Prix. To drugi debiut dla mnie po wielu latach spędzonych poza sportem. Mój ostatni wyścig Formuły 1 odbył się w Abu Zabi w 2010 roku, więc nie mogę się już doczekać wyjazdu do Australii z kilkoma sprawami, które można omówić i nauczyć się. Mam nadzieję, że spodoba mi się weekend i że wszystko będzie przebiegać płynnie bez większych problemów, więc mogę skoncentrować się na jeździe i odkryć nową Formułę 1. Jedną rzeczą jest prowadzenie samochodu Formuły 1, a co innego ścigać się nim. Z biegiem lat zmieniłem podejście do wyścigów, więc mam wiele rzeczy do odkrycia, ale nie mogę się doczekać.”

Williams Racing

George Russell:

„Jestem bardzo podekscytowany wyścigiem w Melbourne. To będzie mój pierwszy wyścig w Formule 1 i spełnienie marzeń. To będzie bardzo niesamowicie surrealistyczny moment, gdy stanę na starcie z każdym, kto przygotowuje się do wyścigu, i naprawdę nie mogę się doczekać tego doświadczenia. Nigdy wcześniej nie byłem w Australii, więc wybieram się wcześniej, aby przyzwyczaić się do pogody, różnicy czasu i zobaczyć miasto przed rozpoczęciem pracy we wtorek przed wyścigiem. W sumie nie mogę się doczekać całego weekendu.”

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Close
Close