F1GP JaponiiGP Japonii 2019PRASOWE

Naoki Yamamoto poprowadzi bolid Toro Rosso w 1 treningu podczas GP Japonii

Naoki Yamamoto poprowadzi bolid Toro Rosso w 1 treningu podczas GP Japonii

Scuderia Toro Rosso Honda z przyjemnością informuje, że Naoki Yamamoto, który jest obecnie kierowcą wspieranym przez Hondę, startującym w japońskiej serii Super Formula i Super GT, pojedzie dla zespołu w Pierwszym Treningu podczas Grand Prix Japonii w Formule 1 w 2019 roku. Yamamoto to jeden z najlepszych kierowców w Japonii i panujący mistrz zarówno w Super Formula, jak i Super GT. Yamamoto zastąpi Pierre’a Gasly’ego, który wróci za kierownicą podczas reszty weekendu.

Naoki Yamamoto o swoich odczuciach:

„Przede wszystkim chciałbym podziękować Scuderii Toro Rosso, Red Bullowi i oczywiście Hondzie za to, że dali mi tę wspaniałą okazję. Cieszę się, że w ten weekend będę mógł prowadzić samochód Formuły 1, co było moim marzeniem od dziecka. To wspaniałe zdobyć szansę jazdy na torze Suzuka, który jest bardzo ważnym torem dla wszystkich japońskich kierowców wyścigowych, przed tak dużą rzeszą japońskich fanów. Sprawi to, że wrażenia będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Przygotowałem się na to tak dobrze, jak to możliwe, spędzając czas jako część zespołu Toro Rosso podczas kilku weekendów Grand Prix, a także pracowałem w symulatorze Red Bull. Moim głównym celem w pierwszym treningu będzie wykonanie dobrej pracy dla zespołu, zebranie danych i informacji, które będą dla nich przydatne w weekend. Osobiście chcę czerpać przyjemność z prowadzenia bolidu F1 tak bardzo, jak to możliwe i dołożę wszelkich starań, aby jak najlepiej go wykorzystać. To będzie szczególny moment i cieszę się, że będę mógł podzielić się tym z fanami na tym niesamowitym torze wyścigowym, gdzie 27 lat temu po raz pierwszy obejrzałem samochody Formuły 1 w akcji.”

Franz Tost (dyrektor zespołu):

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że japoński kierowca tutaj, na torze Suzuka będzie jeździł naszą STR Honda i jesteśmy pewni, że Naoki san będzie cieszył się z okrążeń w pierwszym treningu na jednym z największych torów wyścigowych na świecie. Jest utalentowanym kierowcą, ponieważ  jest panującym mistrzem w dwóch najważniejszych seriach wyścigowych Japonii, a także bardzo dobrze zna tor Suzuka. Naoki san spędził w tym roku kilka europejskich wyścigów jako część naszego zespołu, poznając inżynierów, z którymi będzie współpracował w ten weekend, a także spędziliśmy czas w naszym symulatorze. Jestem pewien, że wszyscy fani na trybunach będą się dobrze bawić, widząc japońskiego kierowcę biorącego udział w weekendie podczas Grand Prix Japonii. ”

Kilka faktów dotyczących japońskiego kierowcy, który dla wielu z was może być nowym nazwiskiem:

Data urodzenia: 11 lipca 1988 r
Miejsce urodzenia: Utsunomiya, Tochigi, Japonia

Obecnie prowadzi w tabeli Super Formula Championship z Teamem Dandelion i rywalizuje w Super GT w Team Kunimitsu z kolegą z drużyny Jensonem Buttonem

Streszczenie kariery zawodowej:
W 2006 Ukończył szkołę wyścigową Circuit Racing w Suzuka ze stypendium na Formula Challenge Japan 2007
Zwycięzca Mistrzostw Japonii Formuły 3 w 2009 roku
Debiut 2010 w Formule Nippon (obecnie Super Formula) i Super GT
Mistrz Super Formuły 2013 i 2018 z Team Mugen
Mistrz Super GT 2018 z kolegą z drużyny Jensonem Buttonem dla zespołu Kunimitsu

Całkowita liczba wygranych Super Formula – 7
Całkowita liczba wygranych w Super GT – 4

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close