F1

Największe osiągnięcia Danila Kvyata

Który wyścig najbardziej zapadł w pamięć Rosjaninowi?

Rozmawiając poprzez serwis Instagram z dyrektorem sportowym firmy Pirelli – Mario Isolą, rosyjski kierowca zespołu Alpha Tauri przyznał, że trzecie miejsce zajęte podczas ubiegłorocznego GP Niemiec było jego najcenniejszym momentem w karierze.

„W F1 ciężko powiedzieć, który wyścig był dla mnie najlepszy. Było kilka GP, w których zdobycie dziewiątej lub dziesiątej pozycji było szczytem możliwości danego dnia. Myślę, że moje podium z Toro Rosso poprzedniego roku było wspaniałe. Być może uznałbym je za moje największe osiągnięcie.”

Rosjanin wymienił również swoje najważniejsze chwile z życia kierowcy wyścigowego przed dołączeniem do królowej sportów motorowych:

„W kartingu było parę dobrych wyścigów, w których pomimo słabych kwalifikacji wygrywałem wyścigi. […] To były jedne z moich najlepszych wspomnień z tamtego czasu i kartingu ogólnie. Jeśli chodzi o kategorie juniorskie, ciężko powiedzieć, który wyścig był moim najlepszym. Kilka wyścigów GP3 w moim wykonaniu było naprawdę mocnych. Pamiętam je wszystkie. Rywalizacja na Zandvoort w F3 również była dla mnie wspaniała. Wygrałem tamten wyścig. Trzeba zwrócić uwagę na Formułę Renault. Przejechałem naprawdę wiele okrążeń w kategoriach juniorskich, a część z nich była naprawdę niesamowita. Kiedyś startowałem z dwudziestej pozycji na torze w Barcelonie, który nie specjalnie sprzyja wyprzedzaniu, a udało mi się zająć trzecie miejsce. Myślę, że jest to godne podkreślenia.”

Kierowca Alpha Tauri podzielił się z oglądającymi informacją, że na czas pandemii koronawirusa ogolił swoją głowę. Zabieg ten tłumaczył faktem, iż nie znosi, gdy na głowie panuje nieporządek, więc wziął sprawy w swoje ręce. 

Źródło: racefans.net

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close