F1

Mercedes z obawami przed pierwszym wyścigiem sezonu

Mercedes z obawami przed pierwszym wyścigiem sezonu

Zespół Mercedesa po raz pierwszy od wielu lat wchodzi w nowy sezon z niepokojem. Zarówno podczas wszystkich sesji treningowych, jak i podczas kwalifikacji, na czele stawki uplasował się Max Verstappen z ekipy Red Bulla. Już od momentu zakończenia testów przedsezonowych wiele mówiło się o problemach z W12. Ekipie z Brackley nie udało się jednak wyeliminować wszystkich problemów, co pokazały kwalifikacje. Inżynier zespołu Mercedesa – Andrew Shovlin już przed weekendem zapowiadał, że jego ekipa może przegrać w Bahrajnie z ekipą Czerwonych Byków, co znów potwierdza się w wypowiedziach po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej.

Andrew Shovlin

„To rozczarowujące gdy widzimy 0,4 sekundy straty do Pole Position w pierwszym wyścigu. Ale przynajmniej wiemy, jakie wyniki musimy osiągnąć w przyszłości.

Nie jest też tajemnicą, że walczyliśmy z naszym samochodem na tym torze. To nie jest tak łatwy w obsłudze bolid jak W11, ale wszyscy w Brackley i Brixworth ciężko pracowali od czasu testów. W tym czasie wiele się nauczyliśmy o W12 i znaleźliśmy bardziej przewidywalny balans, nawet jeśli przez to brakuje nam tempa.

Trudno jest powiedzieć jakie mamy tempo wyścigowe na podstawie piątkowych treningów, ponieważ nie znaleźliśmy się w odpowiednim oknie. Jesteśmy jednak dość pewni, że poprawiliśmy przyczepność z tego, więc będzie lepiej w wyścigu. Może i nie zdobyliśmy Pole Position, ale mamy dwa samochody z przodu i dodatkowy komplet twardych opon, więc miejmy nadzieję, że uda nam się coś z tego stworzyć.”

Brak wielkiego optymizmu widać również w wypowiedziach kierowców Mercedesa. Obaj zgodnie przyznają, że Red Bull ma przewagę jeśli chodzi o bolid i ciężko będzie w ten weekend pokonać zespół z Milton Keynes.

Valtteri Bottas

„Myślę, że ogólnie mają [Red Bull] naprawdę mocny pakiet. Ich jednostka napędowa, podwozie oraz aerodynamika są dobre. Wykonali dobrą robotę przez zimę i teraz to musimy to wykonać lepszą.”

Lewis Hamilton

„Chciałbym myśleć, że możemy trochę się do nich zbliżyć, ale uważam, że nadal mają co najmniej dwie dziesiąte przewagi na okrążeniu.”


Źródło wypowiedzi: https://www.racefans.net/

Patronite

Więcej o F1 na Rallypl przeczytacie tutaj: KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close