F1GP AustraliiGP Australii 2018

Mercedes już wie, czemu Vettel wyprzedził Hamiltona.

Zespół Mercedesa uważnie szukał błędu, który spowodował, że Lewis Hamilton stracił pozycję na rzecz Sebastiana Vettela w Grand Prix Australli. Przypomnijmy, że Niemiec zjechał do boksu przy neutralizacji i zdołał wyjechać przed Brytyjczykiem, co spowodowało spore zaskoczenie i dezorientację w garażu Mercedesa.

Andrew Shovlin wypowiedział się na ten temat: „Problem nie dotyczył oprogramowania stosowanego w czasie wyścigu. To było narzędzie offline, w którym tworzymy czasy okrążeń i różnice. Znaleźliśmy tam błąd. Wpisane były złe liczby. Wpisaliśmy różnicę około 15 sekund, a faktycznie wynosiła ona 13 sekund, i to stworzyło dysproporcję. Przez to uważaliśmy, że jesteśmy w bezpiecznej pozycji. Myśleliśmy, że mamy zapas, a efekty każdy widział. Spadliśmy na drugie miejsce, a wyprzedzanie było bardzo trudne i nie udało się odzyskać pozycji.”

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close