F1

Mercedes czy Red Bull? Jos Verstappen o decyzji syna

Mercedes czy Red Bull? Jos Verstappen o decyzji syna

Po niedawnej premierze dokumentu poświęconego Maxowi Verstappenowi pt. „Whatever It Takes”, fani kierowcy Red Bulla mogli dowiedzieć się nieco na temat swojego idola.

Film wyemitowany na kanale Ziggo Sport poruszał wiele wątków, jednak najważniejszym z nich wydawał się być początek przygody Holendra w F1. Okazało się bowiem, że młodzieniec miał do dyspozycji dwie lukratywne oferty. Pierwsza z nich pochodziła od teamu Red Bulla. Drugą przedstawili Toto Wolff i Niki Lauda reprezentujący interesy Mercedesa.

Historia pokazała, że w 2014 roku Verstappen zdecydował na ściganie się w barwach Czerwonych Byków, a głównym czynnikiem wpływającym na tę decyzję była bliższa perspektywa startowania w królowej sportów motorowych, co ziściło się już rok później. W porównaniu do aktualnego pracodawcy Holendra, stajnia z Brackley zaoferować mogła tylko rolę rezerwowego lub starty w ówczesnej GP2.

Pomimo faktu, iż od tamtego czasu Mercedes dominuje w stawce F1, menager Verstappena – Raymond Vermeulen jest przekonany, o słuszności decyzji. W podobnym tonie wypowiedział się ojciec Holendra – Jos: 

„Ja, Max I Raymond wciąż jesteśmy przekonani, że była to najlepsza z możliwych opcji. Myślę, że w Red Bullu Max otrzymał doskonałe warunki na przygotowanie się do debiutu w F1. W stajni Red Bulla czujemy się naprawdę dobrze. Co przyniesie przyszłość? Zobaczymy. Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętych decyzji. W tamtym czasie, dysponując informacjami, które mieliśmy, zdecydowanie podjęliśmy dobry wybór.”

Jos Verstappen

48-latek wypowiedział się też na temat następnego sezonu, który będzie ostatnim jeśli chodzi o współpracę Hondy z rodziną Red Bulla. Verstappen senior spytany został również o perspektywy po sezonie 2022 do którego włącznie, związany kontraktem jest jego syn:

„Po pierwsze, przed nami wspaniały sezon z Hondą. Bardzo pozytywnie oceniamy nasze szanse w perspektywie pracy jednostki napędowej. Oczywiście jesteśmy też bardzo zainteresowani tym, co będzie po 2022 roku. Z Maxem jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie propozycje. Czekamy cierpliwie i wierzymy, że nasze działania zakończą się sukcesem”

Jos Verstappen

 

Źródło motorlat.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *