AKTUALNOŚCI F1F1

Mark Webber zaniepokojony dostępem kierowców F1 dla kibiców

Mark Webber zaniepokojony dostępem kierowców F1 dla kibiców:

Były kierowca Red Bulla Mark Webber uważa, że ​​Formuła 1 już zaszła za daleko z dostępem dla fanów i że seria jest z tego względu zagrożona.

F1 często była krytykowana za to, że była zbyt zamknięta dla fanów, ale po swoim debiucie w World Endurance Championship, Fernando Alonso powiedział, że dostęp do kierowców taki w WEC nie będzie działać w F1, ponieważ spowoduje to, że kierowcy będą ukrywać jeszcze więcej.

Webber stanął po stronie Alonso i wypowiedział się o tym dla Motorsport.com:

Musisz być bardzo ostrożny, ponieważ kierowcy nadal muszą być swoistymi bohaterami. Może zaszliśmy trochę za daleko w kwestii dostępu i mediów społecznościowych. Musimy uważać, abyśmy nie „zbanalizowali” swojego zawodu. Na przykład, taki Roger Federer nie przeprowadza żadnych wywiadów przed Wimbledonem. Dostępu trzeba absolutnie pilnować.

Webber, przemawiał również na Goodwood Festival of Speed. Zapytany o to, czego F1 może się nauczyć z wyprzedanego, liczącego 150 000 widzów wydarzenia, Webber powiedział:

„Myślę, że po prostu szybkie decyzje, otwartość, autentyczność, a także demografia rodzin – mamy tutaj dzieci, babcie, dziadków, a także rodziców.  Każdy znajdzie tu coś dla siebie: trochę fajerwerków, trochę motocrossu, musisz mieć tę różnorodność. Książę Richmond [który jest właścicielem kompleksu Goodwood] wyprzedza czas w swoim myśleniu.To najlepsze [wydarzenie] na świecie i nie wiem, kto jest drugi, ale to daleko z tyłu. W społeczeństwie trudno jest uzyskać pozwolenia na wszystkie te rzeczy. [Książę] może podejmować decyzje, jest bardzo aktywny, dynamiczny ,a tego właśnie społeczeństwo teraz potrzebuje i za tym tęskni.”

/ Źródło artykułu: motorsport.com /

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close