F1

Lewis Hamilton zostaje z Mercedesem. Kontrakt zapewni mu ósmy, rekordowy tytuł?

Lewis Hamilton zostaje z Mercedesem. Kontrakt zapewni mu ósmy, rekordowy tytuł?

Saga z kontraktem Lewisa Hamiltona zdawała się nie mieć końca. Już od GP Turcji zaczęły się głosy, że między sir Lewisem Hamiltonem a Panem Toto Wolffem nie ma nici porozumienia. Podobno chodziło o kwestie wynagrodzenia dla kierowcy. Sytuację tą podgrzał jeszcze George Russell, który pojechał swietny wyścig w GP Sakhir i zaczęły się spekulacje czy warto tyle płacić za zawodnika pomimo wartości jaką wnosi do zespołu Lewis. Spekulacje te jednak zostały dzisiaj ucięte.

Mercedes i Lewis Hamilton ogłosili, że będą dalej ścigać się razem w dziewiątym sezonie w 2021 roku. Nowe porozumienie obejmuje wspólne zobowiązanie do większej różnorodności i integracji. Z sześcioma mistrzostwami kierowców i 74 zwycięstwami w wyścigach Lewis jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Srebrnych Strzał. Zespół Mercedesa i Lewis przedłużyli ten kontrakt, który kontynuuje jedną z najbardziej udanych współpracy w historii sportu.

Znaczna część nowej umowy opiera się na wspólnym zobowiązaniu do większej różnorodności i integracji w sportach motorowych, które podjęli w zeszłym roku Lewis i Mercedes. Przyjmie to formę wspólnej fundacji charytatywnej, której misją będzie wspieranie większej różnorodności i integracji we wszystkich jej formach w sporcie motorowym.

Patronite

 

Lewis Hamilton o przedłużeniu kontraktu:

Jestem podekscytowany, że wkraczam w dziewiąty sezon z kolegami z zespołu Mercedesa. Nasz zespół osiągnął razem niesamowite rzeczy i nie możemy się doczekać dalszego budowania naszego sukcesu, jednocześnie dążąc do ciągłego doskonalenia, zarówno na torze, jak i poza nim. Jestem równie zdeterminowany, aby kontynuować podróż, którą zaczęliśmy, aby sporty motorowe były bardziej zróżnicowane dla przyszłych pokoleń i jestem wdzięczny, że Mercedes bardzo wspierał moje wezwanie do rozwiązania tego problemu. Z dumą mogę powiedzieć, że w tym roku kontynuujemy ten wysiłek, uruchamiając fundację poświęconą różnorodności i integracji w sporcie. Inspiruje mnie wszystko, co możemy razem zbudować i nie mogę się doczekać powrotu na tor w marcu.

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *