F1

Lewis Hamilton z tytułem… tym razem szlacheckim

Lewis Hamilton z tytułem… tym razem szlacheckim

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, do wiadomości publicznej podana została informacja o nadaniu tytułu szlacheckiego dla Lewisa Hamiltona. Do znakomitego grona rycerzy 7-krotny mistrz świata F1 dołączy poprzez zamieszczenie jego nazwiska w noworocznej liście honorowej królowej Elżbiety II.

Poza byciem rozpoznawalnym w sporcie, Brytyjczyk zasłużył na tytuł szlachecki głównie dzięki wspieraniu ruchu BLM. Hamilton będzie czwartym w historii kierowcą F1 pasowanym na rycerza po Jacku Brabhamie, Stirlingu Mossie i Jackim Stewarcie.

Pierwszy raz w historii może zdarzyć sie, że najprawdopodobniej będzie on pierwszym w historii, aktywnym zawodnikiem F1 z tytułem szlacheckim (Hamilton nie ma jeszcze podpisanego kontraktu na sezon 2021).

Gratulacje płyną zewsząd

Oczywiście nie obyło się bez komentarzy w światku F1, który wydawał się być mocno podekscytowany faktem, iż jeden z reprezentantów najwyższej kategorii motorsportu, dostąpi zaszczytu bycia pasowanym na rycerza. Do niewątpliwie jednego z najważniejszych momentów w życiu Hamiltona odniósł się jego szef – Toto Wolff:

„Lewis jest rozpoznawalny na całym świecie dzięki swoim dokonaniom sportowym. W tym roku połączył niesamowitą formę na torze, wraz z silnym głosem przeciwko dyskryminacji rasowej. W każdym aspekcie przecierał szlaki F1 w 2020 roku. Jest jednym z najlepszych kierowców F1 i odnoszącym największe sukcesy Brytyjczykiem jego generacji.”

Toto Wolff

Słowa uznania padły również z ust dziennikarzy brytyjskiej stacji Sky, których grono stanowią też byli kierowcy wyścigowi, tacy jak Martin Brundle, czy Karun Chandhok:

„7 stycznia kończy 36 lat. Większość młodziaków chce go strącić z piedestału. Są 10-15 lat młodsi niż on, a mimo to Hamiltonowi wciąż pozostaje na szczycie. Pełen energii, wyciskający z samochodu 100%. Jeżeli ktokolwiek w kwestiach czysto sportowych zasługuje na rozpoznanie, jest nim z pewnością Sir Lewis Hamilton. Biorąc pod uwagę jego wyczyny na torze i poza nim, moment na nadanie tego tytułu jest doskonały. Gdy widzimy Lewisa na podium z flagą Wielkiej Brytanii oraz to, jak wielką sympatią jest darzony przez kibiców na SIlverstone podsumowuje jego wkład w sport narodowy.”

Martin Brundle

„Gratulacje dla Lewisa Hamiltona za zostanie rycerzem. 7 tytułów w 14 lat to niesamowity rekord. Jego praca niezwiązana ze ściganiem w ostatnim czasie była przeogromna.”

Karun Chandhok

Komplementów nie obyło się również od byłego mistrza świata z 1996 roku – Damona Hilla:

„Hamilton publicznie wspiera wartości, które są bliskie jego sercu, a mają wpływ na wszystkich. W naszym sporcie jest rzadkością, aby kierowca  angażował się publicznie w coś niezwiązanego z F1.”

Damon Hill

 

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *