F1KARTING

Lando Norris testuje z zespołem polskiego zawodnika!

Lando Norris testuje z zespołem polskiego zawodnika!

Kierowca McLarena, Lando Norris, jest jednym z kierowców chętnie wracających do gokartów i spędzających przerwę zimową w symulatorze lub na torze w innych warunkach. Tym razem najmłodszy zawodnik w stawce Formuły 1 spędził dzień z zespołem Dan Holland Racing na torze Whilton Mill w Wielkiej Brytanii. Ta ekipa ma w swoich szeregach polskiego zawodnika – Oliwiera Pyłkę. Polak brał w sezonie 2019 udział między innymi w Rotax Grand Finals czyli Finale Światowym tej serii, gdzie prezentował przez całe zawody tempo ścisłej czołówki. Stał także na drugim miejscu w Rotax Euro Trophy, zostając tym samym wicemistrzem Europy.

View this post on Instagram

POV 👁

A post shared by Lando Norris (@landonorris) on

Przypomnijmy tylko, że Lando Norris jest najmłodszym Kartingowym Mistrzem Świata, co osiągnął w 2014 roku, mając 14 lat. Wcześniejszym rekordzistą w tej kwestii był sam Lewis Hamilton. Obecny kierowca McLarena, zanim trafił do bolidów, był niekwestionowaną gwiazdą kartingu nie tylko w UK, ale i na świecie. Jak widać na poniższym zdjęciu, widok Lando w gokarcie wcale nie jest tak bardzo oderwany od rzeczywistości 😉 Kierowcy Formuły 1 powracający chociaż na jeden dzień do gokartów to nic nowego. W ostatnich miesiącach mogliśmy oglądać w sieci zdjęcia z testów Sebastiana Vettela z Tony Kartem.

Lando Norris - Dan Holland Racing
Dan Holland Racing

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *