F1GP USAGP USA 2019

Kubica przed GP USA: Ten tor wygląda na trudny

Kubica przed GP USA: Ten tor wygląda na trudny

Już w ten weekend Formuła 1 przenosi się do Stanów Zjednoczonych, aby rozegrać zmagania na torze w Austin. Dla Roberta Kubicy będzie to pierwszy występ na tym torze, który zadebiutował w królowej mororsportu po jego wypadku, który wyłączył go ze ścigania na kilka lat. Po dobrym wyścigu w Meksyku Robert na pewno jest podbudowany i chętny na ściganie tym bardziej, że będzie to dla niego nowe wyzwanie.

W oficjalnym komunikacie od Williamsa przed GP Stanów Zjednoczonych Robert Kubica mówi:

Niewiele wiem o tym torze w Austin. Znam go tyle, co widziałem go na nagraniach lub czego nauczyłem się w symulatorze, ale to jest oczywiście nowy tor dla mnie. Z tego co widziałem, to ten tor wygląda na trudny i wymagający, szczególnie w pierwszym sektorze. Nie mogę się doczekać na nowe doświadczenie (na torze w Austin).

Żeby weekend w Austin był dla Roberta przyjemnością, bolid naszego rodaka powinien być przewidywalny w prowadzeniu przez całą długość weekendu, a nie tak jak ostatnio w Meksyku, kiedy bolid działał lepiej w piątek, gorzej w sobotę i ponownie lepiej w niedzielę. Taki scenariusz jednak jest mało prawdopodobny, bo bolid Polaka zachowuje się nieregularnie od początku sezonu.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close