F1GP USAGP USA 2019

Kubica przed GP USA: Ten tor wygląda na trudny

Kubica przed GP USA: Ten tor wygląda na trudny

Już w ten weekend Formuła 1 przenosi się do Stanów Zjednoczonych, aby rozegrać zmagania na torze w Austin. Dla Roberta Kubicy będzie to pierwszy występ na tym torze, który zadebiutował w królowej mororsportu po jego wypadku, który wyłączył go ze ścigania na kilka lat. Po dobrym wyścigu w Meksyku Robert na pewno jest podbudowany i chętny na ściganie tym bardziej, że będzie to dla niego nowe wyzwanie.

W oficjalnym komunikacie od Williamsa przed GP Stanów Zjednoczonych Robert Kubica mówi:

Niewiele wiem o tym torze w Austin. Znam go tyle, co widziałem go na nagraniach lub czego nauczyłem się w symulatorze, ale to jest oczywiście nowy tor dla mnie. Z tego co widziałem, to ten tor wygląda na trudny i wymagający, szczególnie w pierwszym sektorze. Nie mogę się doczekać na nowe doświadczenie (na torze w Austin).

Żeby weekend w Austin był dla Roberta przyjemnością, bolid naszego rodaka powinien być przewidywalny w prowadzeniu przez całą długość weekendu, a nie tak jak ostatnio w Meksyku, kiedy bolid działał lepiej w piątek, gorzej w sobotę i ponownie lepiej w niedzielę. Taki scenariusz jednak jest mało prawdopodobny, bo bolid Polaka zachowuje się nieregularnie od początku sezonu.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close